SPOTKANIE AUTORSKIE Z EDYTĄ ŚWIĘTEK

dodano: 08.10.2018
autor: MGBP Korsze
Dnia 6 października Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach gościła znaną powieściopisarkę Edytę Świętek, autorkę powieści takich jak: „Noc perseidów”, „Tam, gdzie rodzi się zazdrość”, „Cappuccino z cynamonem”, „Miód na serce”, „Zanim odszedł”, „Cienie przeszłości”, „Spacer Aleją Róż”.

Pani Edyta urodziła się w Nowej Hucie i tam mieszkała przez dwadzieścia lat. Całym sercem kocha swoje rodzinne miasto, dlatego też z wielkim sentymentem opowiedziała o swoim życiu i wydarzeniach z nim związanych. Swoją twórczość literacką rozpoczęła już jako mała dziewczynka. To właśnie wtedy pisząc krótkie utwory zarabiała pierwsze pieniążki sprzedając rękopisy mamie. Dwudziestoletnie życie w Nowej Hucie skłoniło ją do napisania Sagi „Spacer Aleją Róż”.

Pani Edyta okazała się bardzo miłą i ciepłą osobą, od której biła radość z pracy twórczej.

Spotkanie odbyło się w miłej atmosferze, a zgromadzeni czytelnicy byli zachwyceni opowieściami pisarki. Po spotkaniu można było kupić książki autorki i uzyskać autograf.

Spotkanie odbyło się w ramach programu Dyskusyjnego Klubu Książki realizowanego we współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Olsztynie.