SPOTKANIE Z EWĄ NOWAK

dodano: 21.04.2015
autor: Elżbieta Kozłowska
Ewa Nowak – pisarka i publicystka, pedagog, autorka felietonów, opowiadań oraz powieści dla dzieci i młodzieży. Jej powieści są mocno osadzone na faktach, pokazują rzeczywistość, jakiej doświadcza na co dzień każdy młody człowiek. Podpowiadają, jak radzić sobie z problemami w szkole, w domu, w dobrych i złych chwilach. 

Na spotkanie z pisarką przybyli uczniowie klas gimnazjalnych w Korszach. Gimnazjaliści mieli okazję posłuchać o życiu, twórczości i dzieciństwie autorki. Pani Ewa z niezwykłą siłą przekonywania, humorem i przeogromnym dystansem do swojej osoby nawiązała świetny kontakt z młodym czytelnikiem. Poczucie humoru oraz życzliwość pisarki, wywarło duże wrażenie na młodych gimnazjalistach, którzy serdecznie podziękowali za nowe przeżycia i doświadczenia.

Dedykacje i autografy pisarki wpisywane na książkach zakończyły spotkanie a my mamy nadzieję, że takie spotkania przyczynią się do wzrostu czytelnictwa wśród naszej młodzieży. Autorka przyjechała na zaproszenie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego pod patronatem Instytutu Książki, który wspiera i sponsoruje spotkania z pisarzami.