SPOTKANIE Z DAWKĄ DOBREJ ENERGII 

Autor: Elżbieta Kozłowska i Anna Konopka 
,,Polak mały w przedszkolu i żłobku. Dostępność opieki- jakość edukacji’’. To temat debaty współorganizowanej przez Rzecznika Praw Dziecka i Fundację Rozwoju Dzieci im. J.A. Komeńskiego. Zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego przez Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego otrzymały dwie bibliotekarki z Gminy Korsze Elżbieta Kozłowska, oraz Anna Konopka, liderki Fundacji Komeńskiego i założycielki „Bajkowych Kącików Malucha „ Grup Zabawowych w bibliotece w Korszach i Fili Bibliotecznej w Łankiejmach.
W debacie uczestniczyli Prezydent RP Bronisław Komorowski z Małżonką, Teresa Ogrodzińska - prezeska Fundacji Komeńskiego, oraz Monika Rościszewska - Woźniak z Instytutu Komeńskiego, prof. Teresa Vasconcelos z Portugalii, Podsekretarz Stanu Irena Wóycicka, oraz przedstawiciele samorządów oraz organizacji pozarządowych. 

Otwierając dyskusję Prezydent Bronisław Komorowski podkreślił, że trzeba szukać prostych rozwiązań, które ułatwią młodym rodzinom podejmowanie świadomych decyzji rodzicielskich. Wprowadzenie rozwiązań ułatwiających godzenie ról zawodowych i rodzicielskich, zmiany w systemie ulg na dzieci oraz zagwarantowanie stabilności prowadzonych działań - to jedne z kluczowych wyzwań dla polityki rodzinnej.

Bardzo nas ujęła autentyczna życzliwość głowy państwa i małżonki. Dla wszystkich zaproszonych gości mieli czas, by chwile porozmawiać i uścisnąć dłoń. 
Udział w spotkaniu dał nam dawkę dobrej energii. Z Warszawy wróciłyśmy pełne radości i zapału do dalszej pracy.