SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ LINGAS-ŁONIEWSKĄ

dodano: 10.10.2017
autor: Zofia Janczewska
We wtorkowe popołudnie 03.10.2017 r. w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach miało miejsce spotkanie z pisarką Agnieszką Lingas-Łoniewską urodzoną 14.11.1972 r. w Wałbrzychu, obecnie mieszkającą we Wrocławiu.

Z wykształcenia Pani Agnieszka jest polonistką. Od kilku lat tworzy prozę głównie dla kobiet, jest autorką m.in. takich powieści, jak: „Bez przebaczenia”, „Zakład
o miłość”, trylogia „Zakręty losu”, „W szpilkach od Manolo” i wiele innych. Jest laureatką konkursu na opowiadanie kryminalne z Dolnym Śląskiem w tle, prowadzi portal Czytajmy Polskich Autorów, a w 2012 r. została uhonorowana żelaznym glejtem Ambasadora Krakowskich Targów Książki. Kocha zwierzęta, ma trzy koty i psa. Wkrótce ukaże się nowa powieść pt. „W szponach szaleństwa”.

W spotkaniu wzięli udział członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki oraz członkowie Klubu Seniora „Pod Dębem”, jak również bibliotekarze z Gminy Korsze. Publiczność z wielkim entuzjazmem uczestniczyła w rozmowie zadając autorce wiele pytań dotyczących jej twórczości, a także podróży i życia osobistego.

Na zakończenie spotkania można było kupić książki pisarki i otrzymać autograf. Spotkanie odbyło się w ramach Dyskusyjnych Klubów Książki.