SPOTKANIE DKK DLA DZIECI W STYCZNIU

dodano: 03.02.2020
autor: MGBP Korsze
31 stycznia omawiałyśmy książkę pt. „Kuba i Kanga” Ursuli Dubosarsky. Uczestniczkom podobała się wybrana książka, ponieważ poruszała ona wiele różnych tematów życiowych. Na koniec przeczytaliśmy fragmenty utworu oraz nie obyło się bez zabaw ruchowych takich jak Twister czy Limbo.

Krótka recenzja uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki: „Moim zdaniem książka „Kuba i Kanga” jest świetna. Główny bohater jest bardzo sympatyczny. Podziwiam go za to, że poradził sobie ze stratą Kangi i Bobiego. Jest wzorowym synem, bardzo dobrze się zachował opiekując się ojcem. Kanga jest bardzo niezależna, też trochę samotna, ale kiedy poznała Dago zobaczyła w nim przyjaciela. Książka przekazuje najważniejsze wartości: dobroć, odwaga, wrażliwość na krzywdę zwierząt, pracowitość, przyjaźń, miłość i pewność swoich działań. Dzieło ukazuje problemy świata takie jak: śmierć rodziców, strata przyjaciela, choroby bliskich osób, zabijanie zwierząt ze względu na futro.”

Kolejna recenzja uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki: „Kuba i Kanga to książka opowiadająca o wielkiej przyjaźni pomiędzy człowiekiem a kangurem. Kuba to chłopczyk o wielkim sercu, mieszkający nad rzeką w starym domu, a Kanga to kangurzyca, która została uratowana przez Kubę”.