SPOTKANIE AUTORSKIE Z MARLENĄ POPŁAWSKĄ-MAREK

dodano: 23.05.2018
autor: MGBP Korsze
11 maja korszeńskie dzieci miały okazję spotkać się z pisarką dla dzieci i młodzieży Marleną Popławską-Marek, autorką książek pt. „Wyprawa na maksa” oraz „Mandarynka Grażynka”. Na spotkanie przybyły dzieci z klasy IV Szkoły Podstawowej w Korszach.

Autorka oprócz tego, że jest pisarką to z zamiłowania jest również podróżniczką i naprzemiennie łączy te obie pasje. Kilka lat pracowała w biurze podróży. Poznała wiele krajów i panujące w nich zwyczaje i tradycje, dzięki temu ma wiele ciekawych treści i spostrzeżeń do przekazania najmłodszym.

Dzieci przybyłe na spotkanie brały czynny udział w różnych konkursach, zabawach i quizach prowadzonych przez panią Marlenę związanych z jej książkami, m.in. grały w gry popularne w innych krajach, poznawały kontynenty i występujące na nich owoce - będące bohaterami książki „Mandarynka Grażynka”.

Dzięki uczestnictwu w zajęciach dzieci poznały fragmenty książki „Wyprawa na maksa” i mogły odbyć daleką podróż do różnych krajów z bohaterem książki, sympatycznym i ciekawym świata chłopcem, który pokochał geografię i marzy o dalekich podróżach. Chociaż była to tylko podróż „palcem po mapie” to bardzo wciągnęła młodych czytelników.

Na zakończenie bardzo ciekawego i emocjonującego spotkania dzieci zadawały gościowi szereg pytań, na które autorka chętnie odpowiadała. Każde dziecko ze spotkania wyszło z autografem pisarki i zadowoleniem na twarzy.