ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU „FREDRO OCZAMI DZIECI”

dodano: 19.12.2023
autor: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach
W listopadzie nasza biblioteka zorganizowała pełen barw i kolorów konkurs plastyczny dla przedszkolaków z gminy Korsze pt. „Fredro oczami dzieci”.

Ponad 160 małych artystów z 8 grup przedszkolnych z naszej gminy wzięło udział w konkursie, tworząc prace inspirowane wierszami takimi jak „Małpa w kąpieli”, „Paweł i Gaweł”, „Sowa”, „Bajeczka o osiołku” oraz „Koguty”. Do konkursu zgłoszono 8 prac grupowych. Komisja konkursowa oceniła wszystkie prace zgodnie z Regulaminem, wyłaniając zwycięską grupę „Pszczółek” z Przedszkola Miejskiego w Korszach. Pani dyrektor Katarzyna Kietlińska odwiedziła dzieci i wręczyła im dyplom oraz główną nagrodą - grę edukacyjna „To mi graj”. Pozostałe grupy, biorące udział w konkursie otrzymywały wyróżnienia i dyplomy, a każde dziecko upominek.

Prace dzieci były prawdziwym dziełem sztuki, od malowideł pełnych kolorów, przez kolaże z wykorzystaniem różnych materiałów, po budowle przestrzenne. Każda praca była jednocześnie unikalną interpretacją dzieła literackiego i wyrazem indywidualności małych artystów.

Szczególne słowa podziękowania kierujemy dla Państwa Haliny i Artura Pawlaków oraz Pani Agnieszki Markowskiej za ufundowanie nagrody głównej, a także dla Firmy EDP Renewables za wsparcie w postaci upominków dla wszystkich uczestników konkursu. To dzięki Wam mogliśmy zorganizować konkurs, a także obdarować uczestników przekazanymi przez Was nagrodami.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie zainspiruje kolejne pokolenia młodych artystów doodkrywania piękna i bogactwa polskiej literatury.