Udało się! Co to był za wspaniały wyjazd! Od samego rana na naszych ustach gościł szeroki uśmiech z powodu naszego pierwszego wyjazdu, który zorganizowaliśmy jako członkowie projektu Równać Szanse! Bardzo baliśmy się o złą pogodę, jednak ta okazała się wręcz idealna, aby wyruszyć w podroż do Szkółki Jeździeckiej Agnieszka Waraksa! Nasz pierwszy wyjazd był właśnie do stajni, w której spędziliśmy całą sobotę! Po dotarciu na miejsce zostaliśmy gorąco powitani przez Panią Agnieszkę oraz … kozy! Zapoznaliśmy się z zasadami panującymi w stajni i zaczęliśmy szykować konie do jazdy. Jak się okazało, nie jest to wcale proste i łatwe do zrobienia. Nasi uczestnicy mieli wyzwanie w postaci wyczyszczenia oraz osiodłania koni (z małą pomocą). Kolejnym etapem naszej wycieczki były jazdy konne. Brawo dla odważnych, którzy odważyli się wsiąść na konia! W międzyczasie mogliśmy skosztować przepysznych kiełbasek oraz ziemniaków prosto z ogniska, aby mieć siłę na następne atrakcje. Niespodzianką dnia był prezent dla naszej cudownej opiekunki Pani Ani, która obchodziła swoje urodziny. Jeszcze raz wszystkiego najlepszego Pani Aniu! Po krótkim odpoczynku skierowaliśmy się w stronę polnej drogi, aby móc zrobić przepiękne zdjęcia wykonane przez Panią Agnieszkę Waraksę. Na koniec naszego spotkania integrowaliśmy się z grupą stajenną: graliśmy wspólnie w kalambury, były rzuty podkową, a niektórzy odważyli się nawet poskakać przez przeszkody! Oczywiście nie obyło się bez karmienia koni, szukania podków czy wypuszczania koni na pastwisko, co było przepięknym widokiem! Ten wyjazd będziemy wspominać jako świetną przygodę, która na pewno zostanie z nami na długo! Dziękujemy bardzo dla Pani Agnieszki, bez której ten wyjazd byłby niemożliwy do zorganizowania.

Minęły już dwa miesiące od kiedy pracujemy razem. Za nami wiele spotkań podczas, których każdy mógł podzielić się swoją pasją, talentem czy pomysłem. Oczywiście, nie zabrakło też śmiechu, gier integracyjnych i wspólnych aktywności, dzięki którym staliśmy się zgranym zespołem. W tym czasie gościliśmy u siebie także Panią Monikę Borkowską - pedagoga i psychologa ze Szkoły Podstawowej w Korszach. Spotkanie z Panią Moniką było dla nas szansą na jeszcze lepsze zrozumienie siebie nawzajem i wspólne budowanie pozytywnej atmosfery. Dziękujemy za inspirujące zajęcia! Dzięki nim poczuliśmy, że wspólnie możemy przeżyć coś niesamowitego, a kolejne spotkania są dla nas inspiracją do jeszcze większych rzeczy! Z każdym spotkaniem idzie nam coraz lepiej, za nami także pierwsze warsztaty mydlarskie. Rozkręciliśmy się na tyle, że już mamy swojego TikToka! Zapraszamy do obserwowania: @rownac.szanse2023. Za tydzień ruszamy w świat! Nie możemy się doczekać kolejnych spotkań i przygód, które na nas czekają!

13 stycznia rozpoczęliśmy wspaniały projekt „Równać Szanse 2023” pod nazwą „Pasja. Inspiracja. Integracja.” Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach w minioną sobotę wypełniła się utalentowaną młodzieżą z terenu naszej gminy, która zaangażowała się w to wyjątkowe przedsięwzięcie.