RAJD ROWEROWY „SZLAKIEM ZABYTKÓW”

dodano: 19.06.2018
autor: MGBP Korsze
W dniu 16 czerwca 2018 roku odbył się rajd rowerowy. Wspaniała pogoda sprawiła, że na starcie przed biblioteką stanęło 23 uczestników. Były to osoby dorosłe, dzieci i młodzież. Uczestnicy rajdu pokonali 30 kilometrową trasę wiodącą przez Korsze, Piaskowiec, Giełpsz, Bykowo, Sątoczno, Prosnę, Studzieniec, Sajnę Małą, Dłużec Wielki i Głowbity.

Trasa została podzielona na 3 etapy. Pierwszy z nich to odcinek Korsze - Sątoczno. Tam przywitała nas Pani Mirosława Kaczmarczyk - bibliotekarka, która suto nas ugościła częstując kawą, herbatą, owocami i słodkościami. Po krótkiej biesiadzie udaliśmy się na plebanię, gdzie Ksiądz Adam Malak opowiedział nam krótką historię zabytkowego Kościoła oraz zorganizował wyprawę na wieżę kościelną. Jak się okazało nie było wielu śmiałków, jednak kilka osób pokonało schody wiodące do wieży, a w nagrodę ujrzało piękną okoliczną panoramę.

Następny odcinek to trasa Sątoczno - Prosna, gdzie zwiedziliśmy ruiny neogotyckiego pałacu. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się do Studzieńca. Przed budynkiem świetlicy przywitały nas Panie: Renata Błażewicz i Magdalena Adamowicz, które przygotowały ognisko, udostępniły świetlicę, stoły i ławki.

Zwieńczeniem rajdu było wspólne ognisko, pieczenie kiełbasek oraz szereg konkursów z nagrodami przygotowanych przez panie bibliotekarki. Trasa rajdu wiodła przez delikatnie pofałdowane mało uczęszczane drogi przez samochody. Całej grupie dopisywały znakomite nastroje, zwłaszcza podczas przerw w jeździe. Po długiej biesiadzie ruszyliśmy w drogę powrotną przez Sajnę Małą, Dłużec Wielki, Głowbity i Korsze.

Serdecznie dziękujemy Księdzu Adamowi Malak za wspaniałe przyjęcie, oprowadzenie i przekazanie krótkiej historii Kościoła, Paniom Renacie Błażewicz i Magdalenie Adamowicz za udostępnienie świetlicy i zorganizowanie ogniska, a także Pani Mirosławie Kaczmarczyk za poczęstunek i wspólnie spędzony czas.