RAJD ROWEROWY „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ”

dodano: 17.05.2019
autor: MGBP Korsze
Dnia 11 maja 2019 r. odbył się Rajd Rowerowy „Odjazdowy Bibliotekarz” zorganizowany przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach. Na starcie zgromadziło się 22 uczestników. Były to osoby dorosłe, młodzież i dzieci. Uczestnicy pokonali 34 kilometrową trasę do Lwowca wiodącą przez Korsze, Piaskowiec, Giełpsz, Bykowo, Sątoczno, Stawnicę, Marłuty.

Wieś Lwowiec słynie z dużej liczby gnieżdżących się bocianów, w tym na dachu gotyckiego kościoła. We wnętrzu kościoła zachował się późnogotycki tryptyk (z ok. 1500 r.) Obecnie Sanktuarium Matki Boskiej Szkaplerznej.

We Lwowcu przywitał nas Pan Stanisław Karpik - sołtys, który udostępnił nam rekreacyjne miejsce spotkań, przygotował ognisko, a Panie z Sołectwa upiekły przepyszne ciasta. Po krótkim odpoczynku rozpoczęliśmy wspólną biesiadę przy ognisku w trakcie, której odbyło się szereg konkursów z nagrodami.

Wszyscy uczestnicy wspaniale się bawili. Nadszedł czas powrotu. Podziękowaliśmy Panu Sołtysowi oraz Pani Marcie za wspólną zabawę i ze śpiewem na ustach ruszyliśmy w drogę powrotną.

Serdecznie dziękujemy Panu Stanisławowi Karpik za miłe przyjęcie oraz Paniom za wspaniałe wypieki.