RAJD ROWEROWY „ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ”

dodano: 16.06.2017
autor: Anna Szumkowska
Odjazdowy Bibliotekarz, czyli rajd rowerowy bibliotekarzy, przyjaciół książki i rowerów odbył się w minioną sobotę, tj. 10 czerwca 2017 r. Mimo niepewnej pogody o godz. 10:00 uczestnicy wyruszyli z placu przed Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Korszach. Trasa drugiego rajdu, podobnie jak pierwszego biegła szlakiem rowerowym Green Velo, jednak tym razem zaplanowaliśmy dotarcie do Barcian.

Celem naszej wyprawy była nie tylko popularyzacja aktywnego wypoczynku, ale także promowanie książki i czytelnictwa. Podczas przerw na złapanie oddechu rozpowszechnialiśmy akcję „Uwolnij książkę - Bookcrossing”.

Na wjeździe do Barcian czekała na nas Pani Ala z miejscowej biblioteki publicznej, która poprowadziła całą grupę na plac przy bibliotece, gdzie czekał zasłużony odpoczynek.

Kiełbaska z ogniska, ciasto i inne smakołyki były niezłą ucztą pozwalającą nabrać sił. Wzmocnieni na ciele wszyscy chętnie brali udział w przygotowanych konkursach, a były to m.in. krzyżówki, kalambury, zagadki. Hasła konkursów i zabaw związane były z książkami, czytaniem, aktywnym wypoczynkiem, rowerami, biblioteką. Odbyło się także głośne czytanie utworu pod tytułem „Walentynka” przy użyciu teatrzyku Kamishibai, czyli teatrzyku obrazkowego. Przeprowadzony został również konkurs na najładniej udekorowany rower. Każdy uczestnik konkursów otrzymał drobną nagrodę.

Po regeneracji sił i dobrej zabawie nadszedł czas by wracać do domu. Na mecie w Korszach na liczniku było 37 km wspaniałego wypoczynku i mile spędzonego czasu. Jechaliśmy walcząc z niejedną górką, ale humory zawsze dopisywały, a uśmiech mimo trudu podróży nie schodził z twarzy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w rajdzie i aktywnym wypoczynku oraz tym którzy przyczynili się do zorganizowania tego wydarzenia oraz służyli pomocą podczas jego trwania. Gorące podziękowania kierujemy do Pani Ani i Witka z Korsz oraz Pawła z Barcian za asekurację samochodową i pomoc techniczną. Z kolei Paniom bibliotekarkom z Gminnej Biblioteki Publicznej w Barcianach za miłe przyjęcie oraz przygotowanie i zorganizowanie ogniska.

Zapraszamy już teraz na kolejne rajdy, aktywny wypoczynek i spotkania z książką.