PROGRAM „RÓWNAĆ SZANSE” - DRUGI WYJAZD EDUKACYJNY

dodano: 19.06.2019
autor: MGBP Korsze
8 czerwca młodzież uczestnicząca w projekcie „Warmia i Mazury jakich nie znacie” realizowanego z programu „Równać szanse”, wzięła udział w kolejnym wydarzeniu. Tego dnia odbył się drugi wyjazd edukacyjny po najciekawszych miejscach Warmii i Mazur.

Młodzież podczas spotkania organizacyjnego poprzedzającego wyjazd zdecydowała, że zwiedzi kolejno Srokowo, Rapę, Gołdap, Stańczyki oraz Mamerki. Aby usprawnić organizację wyjazdu, podzielono się zadaniami oraz ustalono, że każdy przygotuje ciekawe informacje na temat zwiedzanych miejsc. W Srokowie młodzież zwiedziła zabytkowy ratusz, który obecnie jest siedzibą Urzędu Gminy oraz ruiny wieży widokowej zwanej wieżą Bismarcka. Następnym punktem do zwiedzenia była miejscowość Rapa. Niewielka wieś słynie z XIX-wiecznego grobowca zbudowanego na kształt egipskiej piramidy dla rodziny pruskich arystokratów. W Gołdapi młodzież wjechała kolejką linowo-krzesełkową na Piękną Górę, skąd mogła podziwiać niesamowite widoki. Tam też miała chwilę wytchnienia przy deserze w unikalnej obrotowej kawiarni. Następnie uczestnicy zwiedzili tężnie solankowe znajdujące się na terenie uzdrowiska, nad jeziorem Gołdap. Po obiedzie w gołdapskiej restauracji młodzież udała się do miejscowości Stańczyki słynącej z monumentalnych zabytkowych mostów. Spacer po „Akweduktach Północy”, które kiedyś były elementem linii kolejowej, to z pewnością niezapomniane doświadczenie. Ostatnim punktem na mapie wyjazdu była miejscowość Mamerki, w której znajduje się kompleks bunkrów niemieckich oraz muzeum II wojny światowej. Dzięki przewodnikowi młodzież poznała ciekawostki historyczne oraz mogła zobaczyć ciekawe makiety i eksponaty z okresu II wojny światowej. Wyjazd edukacyjny zwieńczyło wejście na 38-metrową wieżę widokową w Mamerkach, z której można było podziwiać widok na jezioro Mamry i jego okolicę.

Młodzież spędziła bardzo aktywny dzień, który miał walory edukacyjne, a także przyniósł mnóstwo atrakcji i niezapomnianych wrażeń. Dzięki realizacji projektu „Warmia i Mazury jakich nie znacie” młodzież lepiej poznaje swój region, rozwija szereg umiejętności oraz zawiera nowe przyjaźnie.