TYDZIEŃ Z INTERNETEM - PORADNIA ZDROWIA

Autor: Zofia Janczewska
PORADNIA ZDROWIA „ W nowe technologie ze sportem i w zdrowiu” to temat spotkania, które odbyło się 18.03.2013 r. w ramach akcji „TYDZIEŃ Z INTERNETEM.” Spotkanie zorganizowano w celu zachęcenia jak największej liczby osób do poznania możliwości Internetu. Głównym założeniem było zachęcenie do korzystania z Internetu osób starszych i uświadomienie, że Internet może służyć do zabawy, nauki, pracy jak również celów zdrowotnych.

Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Jadwiga Hajduk, która wyjaśniła założenia Kampanii „ Tygodnia z Internetem” oraz odczytała list Prezydenta Rzeczypospolitej Polski Bronisława Komorowskiego skierowany do uczestników polskiej edycji tej kampanii. Uczestnicy dopełnili formalności takich jak: podpisanie listy obecności, zgody na przetwarzanie danych i wykorzystanie wizerunku. Spotkanie o zdrowiu i dla zdrowia nie mogło obyć się bez poczęstunku. Tym razem była to zdrowa żywność, a mianowicie owoce, warzywa, soki. Na podstawie przygotowanych materiałów pokazano uczestnikom jak można wykorzystać Internet? Jakie strony warto odwiedzać i wyszukiwać potrzebne informacje.?Spotkanie było okazją do zdradzenia tajników chodzenia NORDIC WALKING. Nasz gość Pani Joanna Kłys – masażystka pokazała jak należy chodzić tą techniką aby była to ciekawa i przyjemna forma odpoczynku. Pani Joasia również przeprowadziła mini wykład na temat masażu ogólnego oraz bańką chińską. W trakcie dyskusji udostępniliśmy ulotki z adresami stron internetowych na temat zdrowia.

Kolejną niespodzianką była wizyta kosmetyczki Pani Doroty Bartoszuk, która przygotowała prelekcję na temat „ Pielęgnacja cery dojrzałej”. Wykonała piękny makijaż dla jednej z pań. Po prelekcji uczestniczki zasiadły do komputerów w celu elektronicznego potwierdzenia uczestnictwa w Kampanii „ TYDZIEŃ Z INTERNETEM 2013”. Pomocą służyła im wolontariuszka Milena Makarewicz. Niemal wszystkie panie bez oporu chciały się zmierzyć z komputerem. Poradnia Zdrowia okazała się trafnym tematem. 

Ponad dwugodzinne spotkanie minęło w miłej i ciepłej atmosferze. Na koniec każda z pań otrzymała dyplom uczestnictwa w „TYGODNIU Z INTERNETEM”.