POŁOWA WAKACJI ZA NAMI

dodano: 06.08.2019
autor: MGBP Korsze
Za nami połowa wakacji, podczas których dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych przez bibliotekarzy zajęciach pod hasłem „Wakacje w Bibliotece”.

W poniedziałki wyświetlane były bajki, filmy i animacje. Jedną z bajek, która najbardziej przypadła do gustu była „Asterix w Brytanii”. Podczas seansów dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie, degustując pyszny popcorn.

Wtorki obfitowały w liczne zabawy i atrakcje. Zorganizowano szereg konkursów z nagrodami, zabawy z chustą animacyjną, gry planszowe, itp. Była również możliwość zapoznania się z kodowaniem i robotami Photon. Zajęcia były wyśmienitą edukacją, ale też rozrywką i zabawą.

W każdy czwartek odbywały się warsztaty literacko-plastyczne. Na zajęciach tych dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami i wyobraźnią. Mogły również przekonać się, że podczas czytania można także świetnie się bawić.

Piątki to dzień zarezerwowany na zajęcia kulinarne. Dzieci mogły wcielić się w kucharzy i przyrządzić m.in. gofry, tosty, owocowe koktajle oraz muffinki. Warsztaty sprawiły najmłodszym ogromną radość, ponieważ spróbowali oni własnych sił w sztuce kulinarnej, co nie zawsze mogą robić w domu.

Bardzo atrakcyjną niespodzianką dla młodych czytelników był gość specjalny starszy aspirant Stanisław Lewkowicz. Policjant opowiedział jak bezpiecznie zachowywać się w wakacje oraz co należy robić w razie zagrożeń, które czekają na każdym kroku. Uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań oraz okazję dowiedzieć się wiele ciekawych informacji dotyczących pracy policjanta.

To wszystko zadziało się podczas lipcowych zajęć wakacyjnych.

Kolejne atrakcje jakie czekają nas w drugiej połowie wakacji to Noc w Bibliotece oraz ognisko na zakończenie wakacji.