PLUSZOWY PRZYJACIEL MIŚ

dodano: 28.11.2017
autor: Mirosława Kaczmarczyk
Światowy Dzień Pluszowego Misia ustanowiony został 25 listopada 2002 roku w setną rocznicę powstania tej popularnej na całym świecie zabawki. Miś jest symbolem dzieciństwa, zabawką najmłodszych oraz bohaterem wielu książek i filmów.

Z okazji swego święta Miś zagościł w Filii Bibliotecznej w Sątocznie. Na spotkanie z nim przyszli zaproszeni goście, uczniowie klasy I i oddział przedszkolny z wychowawczynią. Naszą wspólną zabawę zaczęliśmy od powitania. Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajki Ewy Łodygowskiej pt. „Pluszowy Miś”. Poznaliśmy historię najbardziej znanych i lubianych niedźwiadków: Kubusia Puchatka - ulubieńca wszystkich dzieci, Misia Uszatka, Misia Paddingtona oraz poznaliśmy misie żyjące w przyrodzie, czyli niedźwiedzie. W czasie spotkania powstały prace plastyczne oraz został wspólnie wykonany portret Misia.

Dzień Misia był okazją do dobrej zabawy, czyli zabaw ruchowych i misiowej gimnastyki. Na pamiątkę spotkania nie mogło zabraknąć małego słodkiego co nieco, które Miś ukrył w różnych miejscach biblioteki. Zadaniem dzieci było odnaleźć ukryte dla nich prezenty, co sprawiło im wiele radości. Dla wszystkich czytelników został ogłoszony konkurs plastyczno-rysunkowy. Powstała także wystawka książkowa i wystawa prac prezentująca Misie.

Dzieci lubią misie, dlatego trudno sobie wyobrazić świat bez najlepszego przyjaciela każdego dziecka. Czekamy na kolejne spotkanie za rok.