PINOKIO W BIBLIOTECE I ŚWIETLICACH WIEJSKICH

Autor: Mirosława Kaczmarczyk
W piątek 7 marca Filię Biblioteczną w Sątocznie oraz świetlicę wiejską w Garbnie i Wandajnach odwiedził teatr ART - RE z Krakowa ze spektaklem pt. "Pinokio”, przygotowanym na podstawie bajki włoskiego prozaika Carla Collodiego.

Pinokio to ponadczasowa, wiecznie żywa opowieść o drewnianym pajacyku i jego twórcy Geppetto, która zachwyca nowe pokolenia widzów. Morał bajki jest taki że : w życiu warto godnie i uczciwie postępować, kłamstwo nie popłaca,starszym należy się szacunek oraz, że trzeba wierzyć w swoje marzenia, a miłość i dobro czynią cuda.

Opowieść o drewnianym pajacyku przypadła do gustu młodym widzom, którzy mieli możliwość wystąpienia z aktorami i współtworzenia przedstawienia. Wszyscy doskonale się bawili. Miłej publiczności dziękujemy za liczne przybycie, a na następny spektakl zapraszamy 11 kwietniu br.

Teatrzyk odbył się dzięki projektowi "Artystycznie i Kulturalnie w Gminie Korsze - teatrzyki" realizowanego przez Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”.