PIKNIK Z OKAZJI DNIA DZIECKA W KORSZACH

dodano: 07.06.2019
autor: KSSK Otwarte Drzwi, MOK Korsze, MGBP Korsze
Dzień Dziecka to szczególna data w kalendarzu imprez naszego miasta. Organizatorzy: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach i Miejski Ośrodek Kultury w Korszach zadbali, aby z tej okazji wszyscy nasi mali przyjaciele czuli się wyjątkowo. W tym roku świętowaliśmy w ramach XXI Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny. Wydarzenie współfinansowane było ze środków Powiatu Kętrzyńskiego oraz przy wsparciu firmy EDP Renevables. Bogaty program artystyczny, rywalizacje sportowe i liczne atrakcje ściągnęły na Publiczne Miejsce Spotkań w Korszach mnóstwo osób.

Na scenie korszeńskiego amfiteatru wystąpili soliści i zespoły taneczne: Mini Jump, Junior Jump, Forever Young trenujące pod okiem instruktorów w Miejskim Ośrodku Kultury.

Najwięcej atrakcji czekało na dzieci poza sceną. Stoiska przemieniły się w kąciki tematyczne: plastyczny, kulinarny, balonowe zwierzaki, zabawy z robotami, literacki tor przeszkód. Spotkać można było niezawodne Kluby Seniora: „Pod Dębem”(MGBP) oraz „Bratek” (MOK), które przygotowały stoiska tematyczne.

Dużą niespodzianką był pojazd trójkołowy, własne dzieło Pana Marka Szwarca - mechanika prowadzącego zakład naprawy samochodów w Korszach. Dzięki życzliwości właściciela pojazdu, dzieci mogły pojeździć tzw. „trajką”, czyli połączeniem motocykla z samochodem.

Niezawodna grupa „Taka Impreza” z Reszla poprowadziła blok animacji i zabaw dla dzieci. Kolorowe maskotki cieszyły się powodzeniem, każdy chciał się przytulić do ulubionych postaci z bajek. Gry, konkursy i zabawy dostarczyły wiele uśmiechu i miłych wspomnień.

Tego dnia nie mogło zabraknąć firmy, która wspierała naszą imprezę. Mowa o firmie EDP Renevables, która również chętnie zapraszała do swojego stoiska.

Mamy nadzieję, że za rok pogoda będzie nam sprzyjać i spotkamy się w jeszcze większym składzie.