PIERWSZA WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

dodano: 29.03.2018
autor: Anna Szumkowska, Magdalena Duńska
20 marca dzieci z Przedszkola Miejskiego w Korszach wraz z opiekunami odwiedziły Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach. Przedszkolaki z wielką radością zapoznały się z magicznym dla nich miejscem. Kilkoro z nich było wcześniej w bibliotece ze swoimi rodzicami, ale dla zdecydowanej większości była to pierwsza wizyta wśród tylu książek.

Tematem spotkania było zapoznanie maluchów z pracą w bibliotece oraz z ofertą dla najmłodszych. Dzieci dowiedziały się co zrobić, aby stać się użytkownikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachować. Maluszki dowiedziały się także jak szanować książki. Na przygotowanej wystawce mali uczestnicy mogli obejrzeć zadbane książeczki oraz te, które nie były szanowane. Nie zabrakło zabawy ruchowej. Przedszkolaki podczas głośnego czytania wiersza J. Tuwima „Lokomotywa” utworzyły pociąg, który odwiedzał działy biblioteki. Na „stacjach” dzieci dowiedziały się jak wygląda praca w czytelni i wypożyczalni dla dorosłych. Po wycieczce nadszedł czas na zagadki związane z bohaterami ulubionych bajek. Z magicznego kuferka prezentowane były rekwizyty postaci bajkowych.

Na zakończenie każdy z uczestników został odznaczony „medalem” MOJA PIERWSZA WIZYTA W BIBLIOTECE. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy, ale przede wszystkim z obietnicą, że do nas wróci.