PIERWSI ZWYCIĘZCY KONKURSU CZYTELNICZEGO „WYPOŻYCZ KSIĄŻKĘ Z NIESPODZIANKĄ”

dodano: 06.03.2018
autor: Jadwiga Hajduk
Dzień 5 marca w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach obfitował w wiele niespodzianek. W tym dniu oprócz tego, że nasi użytkownicy mieli okazję spotkać się z pisarką o wspaniałym dorobku autorskim Martą Fox to odbyło się także uroczyste wręczenie nagród pierwszym zwycięzcom konkursu czytelniczego „Wypożycz książkę z niespodzianką”.

Konkurs polega na tym, że wypożyczając książki w naszych bibliotekach na terenie miasta i gminy Korsze (Korsze, Garbno, Kraskowo, Sątoczno, Łankiejmy) można wygrać nagrodę w postaci bonu na zakupy w Księgarni „Książnica Polska” w wysokości 100 złotych. Celem konkursu jest popularyzacja czytelnictwa, rozbudzanie pasji czytelniczych oraz zamiłowania do literatury oraz podniesienie poziomu czytelnictwa na terenie miasta i gminy Korsze. Konkurs trwa już od 1 lutego 2018 roku i będzie trwał do 31 grudnia 2018 roku, jeżeli wcześniej nie wyczerpie się pula nagród w danym roku kalendarzowym (są to ogółem 34 nagrody). Wyniki konkursu ogłaszane są na początku każdego miesiąca i dotyczą miesiąca poprzedniego.

Podczas poniedziałkowej uroczystości zwycięzcy konkursu odebrali dyplomy i nagrody wręczane przez dyrektor biblioteki Jadwigę Hajduk oraz Burmistrza Korsz Ryszarda Ostrowskiego, który objął patronat nad przedsięwzięciem. Miłą niespodzianką dla zwycięzców było to, że mogli odebrać gratulacje również od goszczącej w tym dniu pisarki Marty Fox.

Laureatami konkursu zostali:

1. Anna Jaruszewska - Biblioteka Korsze (Oddział dla dorosłych)
2. Katarzyna Jaskowska - Biblioteka Korsze (Oddział dla dorosłych)
3. Lena Winiarek - Biblioteka Korsze (Oddział dla dzieci)
4. Michalina i Karolina Wardak - Biblioteka Łankiejmy
5. Karolina Samsel - Biblioteka Łankiejmy
6. Karol Szytek - Biblioteka Kraskowo
7. Mateo Fois - Biblioteka Garbno
8. Szymon Kowejsza - Biblioteka Sątoczno
9. Dominika Tarnowska - Biblioteka Sątoczno
10. Zuzanna Brodzik - Biblioteka Sątoczno

Podczas spotkania Burmistrz oprócz tego, że pogratulował zwycięzcom konkursu to nawiązał również do wartości płynących z czytania książek i podziękował zarówno laureatom konkursu, czytelnikom biblioteki, jak też bibliotekarzom za wkład w rozwój czytelnictwa i uczestnictwo w kulturze.

Dyrektor Biblioteki podziękowała uczestnikom konkursu za ich aktywny udział oraz wyraziła nadzieję na dalsze zainteresowanie zarówno konkursem, jak też biblioteką i jej ofertą. Dyrektor podkreśliła również jak ważny jest cel konkursu w czasie kiedy stajemy się społeczeństwem, które coraz mniej czyta. Fakt ten spowodowany jest bardzo szybkim rozwojem technologicznym, a przez to zastępowaniem czytania innymi mediami elektronicznymi. Według ostatnich badań 63% Polaków nie czyta, a przecież literatura i czytanie to bardzo ważna sfera w życiu każdego człowieka.

Tym bardziej należy pogratulować zwycięzcom konkursu. Ich udział wymagał od nich samodyscypliny i zaangażowania, ponieważ aby wziąć udział w konkursie trzeba odwiedzać bibliotekę i wypożyczać książki. Jak widać w naszym mieście i gminie nie brakuje czytelników, dla których książka jest nie tylko formą informacji i edukacji ale też wspaniałą rozrywką.

Spotkaniu rozdania nagród towarzyszyła miła atmosfera, zaś laureaci konkursu wraz z rodzinami mogli uczestniczyć w spotkaniu autorskim z Martą Fox.

Zachęcamy wszystkich do dalszego udziału w konkursie i zapraszamy na kolejne podsumowanie jego wyników już na początku kwietnia.

Regulamin konkursu dostępny na stronie internetowej www.mgbpkorsze.pl oraz na portalu społecznościowym www.facebook.com/biblioteka.korsze.