PHOTONY ŚWIĄTECZNIE

dodano: 21.12.2018
autor: Filia Biblioteczna w Łankiejmach
W Filii Bibliotecznej w Łankiejmach odbyły się zajęcia z kodowania dla przedszkolaków.

Dzieci na początku spotkania obejrzały filmik wprowadzający w tematykę zajęć, a następnie rozpoczęły zajęcia praktyczne z robotami Photon. Pierwszym zadaniem do wykonania było wydostanie się robotów z pudełek oraz ułożenie maty z puzzli, po której później poruszały się Photony. Następnie dzieci dowiedziały się jak sterować robotami, aby wykonywały one konkretne czynności - zmieniały kolory czółek, wydawały dźwięki i poruszały się. Przedszkolaki uczestniczyły w wyścigu robotów do wyznaczonych punktów i otrzymywały upominki za wykonanie zadania - słodycze oraz naklejki i przypinki z hasłami Lokalnego Klubu Kodowania. Dzieci miały również okazję zobaczyć krótki, lecz efektowny pokaz sterowania dronem.

W dalszej części zajęć przedszkolaki zapoznały się z urządzeniem Makey Makey, za pomocą którego mogły grać palcem melodie na bananie, wodzie, łyżeczce lub dłoni drugiego dziecka.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały cukierki oraz kolorowanki z wizerunkiem Photona, które pokolorowały po powrocie do przedszkola.

Zajęcia przyniosły dzieciom mnóstwo dobrej zabawy i były ich kolejnym krokiem w stronę kodowania i nowoczesnych technologii.