OSTATNI W TYM ROKU RAJD ROWEROWY

dodano: 14.09.2020
autor: MGBP Korsze
Rajd rowerowy, który odbył się 12 września 2020 r. był już ostatnim rajdem zorganizowanym w ramach zadania „Od wiosny sportowo-aktywnie i zdrowo” realizowanego przez Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi” i dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Korsze. Współorganizatorem wydarzenia była Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach.

Punkt 9.00, w sobotni, bardzo pogodny ranek, przed Biblioteką w Korszach stawili się miłośnicy aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu. Po zapoznaniu się z regulaminem rajdu i podpisaniu odpowiednich oświadczeń z uśmiechem na twarzach i pełni pozytywnej energii uczestnicy rajdu wyruszyli w trasę wiodącą przez Olszynkę, Błogoszewo oraz Kraskowo, do miejsca docelowego, czyli Gudnika. W Kraskowie do peletonu dołączyła kolejna grupa z Kraskowa i Garbna.

Zdyscyplinowana grupa rajdowiczów, w zgodnym szyku, pokonując napotkane trudności, zmęczona ale szczęśliwa dotarła do miejsca docelowego, gdzie czekała ich miła niespodzianka w postaci gotowego już paleniska grillowego oraz gorąca kawa i herbata przygotowane przez Pana sołtysa Eugeniusza Kowaluka. Kilkoro uczestników, którzy ze względów zdrowotnych nie mogli pokonać trasy rowerem a chcieli uczestniczyć w wydarzeniu, dojechali do miejsca docelowego samochodem.

Po krótkim odpoczynku grupa przystąpiła do szeregu konkursów, zagadek, gier i zabaw, zarówno umysłowych jak i zręcznościowych oraz sportowych, prowadzonych przez niezawodną i niezastąpioną w tym temacie Panią Zosię. Rajdowicze zmagali się m.in. z takimi zadaniami jak: obieranie ziemniaka, wykonywanie poleceń ukrytych w kolorowych apaszkach, „gra o sto złotych” czyli dmuchanie z zawiązanymi oczami(mąki), lokomotywa, rysowanie na plecach innej osoby, picie mleka przez słomkę, i wiele, wiele innych. Podczas gier i konkursów śmiechu i zabawy było co niemiara. Wszyscy uczestnicy rajdu z chęcią angażowali się w zabawę i otrzymywali drobne nagrody i upominki oraz słodkości.

W przerwach między konkursami i zabawami uczestnicy rajdu posilali się gorącymi kiełbaskami zapewnionymi przez organizatorów. Do kawy i herbaty znalazło się też coś słodkiego, a na spragnionych czekały napoje i woda. Grilla dzielnie obsługiwali, Pani Kasia i Danusia oraz Pan Stasiu i Tadziu, którzy dbali o ciepłe kiełbaski dla rajdowiczów i umilali czas żartami. Czasami zza dymu unoszącego się z grilla nie było ich widać, ale oni uparcie trwali na stanowisku.

Po wielu atrakcjach i mile spędzonym czasie przyszedł czas na drogę powrotną. Uczestnicy, zmęczeni ale szczęśliwi i zadowoleni, podzieleni na mniejsze grupy, z uwagi na ich bezpieczeństwo na drodze ruszyli do domu. Droga powrotna prowadziła inną trasą, a mianowicie przez Wandajny.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w organizowanych rajdach i już teraz zapraszamy na kolejne rajdy, które będą kontynuowane od wiosny przyszłego roku.

Dziękujemy również wszystkim wolontariuszom, którzy brali udział w organizacji przedsięwzięcia i przygotowali logistycznie rajd, czuwali nad bezpieczeństwem rajdowiczów, asekurowali uczestników samochodem, prowadzili zabawy i konkursy, dbali o ich podniebienia i miłą atmosferę.

Szczególne podziękowania składamy także Panu sołtysowi, Eugeniuszowi Kowalukowi za przyjęcie uczestników i udostępnienie placu spotkań, przygotowanie grilla i ciepłych napojów.

Mamy nadzieję, że rajd pozostawił wśród uczestników wiele pozytywnych wrażeń i emocji i przyczynił się do promowania i stymulowania aktywnych form spędzenia wolnego czasu oraz popularyzacji zdrowego stylu życia.