OGÓLNOPOLSKI KONKURS MISTRZ ORTOGRAFII EDYCJA II

dodano: 13.05.2021
autor: MGBP Korsze
Mamy przyjemność zaprosić czytelników biblioteki do udziału w ogólnopolskim konkursie Mistrz Ortografii edycja II, którego organizatorem jest serwis edukacyjny Dyktanda.pl.

Celem konkursu Mistrz Ortografii jest szerzenie zasad poprawnej pisowni wyrazów wśród polskiej młodzieży. Uczestnicy będą mieli za zadanie rozwiązywać dyktanda za pomocą serwisu Dyktanda.pl. Wskazywanie prawidłowych odpowiedzi będzie prowadziło do gromadzenia punktów.

ZACHĘTĄ DO AKTYWNEGO UDZIAŁU W KONKURSIE BĘDĄ NAGRODY, które w tej edycji wręczymy nie tylko uczestnikom indywidualnym, ale również szkołom, których uczniowie uzbierają wspólnie największą liczbę punktów.

Aby przystąpić do konkursu Mistrz Ortografii wystarczy, że szkoła będzie posiadać aktywny profil (oraz utworzone klasy i przypisanych do nich uczniów) w Module dla Szkół na stronie Dyktanda.pl. Założenie oraz prowadzenie profilu jest w pełni bezpłatne, a zarejestrować szkołę może nauczyciel lub dyrektor. Poniżej zamieszczamy nagranie objaśniające krok po kroku proces rejestracji szkoły:

KONKURS MISTRZ ORTOGRAFII EDYCJA II STARTUJE 14.05.2021 R. I POTRWA DO 13 CZERWCA 2021 R. Rozgrywany będzie w pięciu kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoły średnie, dorośli (gorąco zapraszamy do udziału również nauczycieli), a także w dodatkowej kategorii dla szkół. Nagrody otrzyma 100 indywidualnych uczestników (20 z najlepszym wynikiem punktowym z każdej grupy wiekowej) oraz 3 najlepsze szkoły. Nagrodami dla uczniów i dorosłych będą wybrane przez laureatów nagrody rzeczowe o danej wartości, zależnej od zajętego miejsca (przykładowo zdobywcy 1. miejsca z każdej grupy wiekowej będą mieli możliwość wybrać dla siebie nagrody o wartości do 200 zł). Nagrody dla szkół przybiorą z kolei formę przydatnych pomocy naukowych.

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Ortografii, rozgrywana wiosną 2020 r., zyskała ogromną popularność. WZIĘŁO W NIEJ UDZIAŁ PONAD OSIEM TYSIĘCY OSÓB, KTÓRE WYPEŁNIŁY ŁĄCZNIE AŻ 423 916 DYKTAND!

ZAPISY DO KONKURSU: