O BEZPIECZEŃSTWIE W SIECI Z PRZEDSZKOLAKAMI

dodano: 13.03.2019
autor: MGBP Korsze
W piątek, 8 marca, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach odbyła się kolejna lekcja biblioteczna na temat bezpieczeństwa w Internecie, w której tym razem uczestniczyły dzieci z grupy VI Przedszkola Miejskiego w Korszach.

Przedszkolaki oglądały kreskówki o przygodach Plika i Foldera w Sieci. Bohaterowie tych filmów wprowadzili małych widzów w wirtualny świat, ucząc mądrego i bezpiecznego korzystania z sieci. Przedszkolaki poznały podstawowe pojęcia związane z Internetem, zasady korzystania z Internetu i komputera, a także sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami, z którymi mogą spotkać się korzystając z sieci. Dzieci brały także udział w zabawach związanych z tematem, aby jeszcze lepiej utrwalić zdobytą wiedzę.

Dziękujemy dzieciom i opiekunom za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne.

Filmy dostępne są na stronie https://www.saferinternet.pl/dbi/o-dbi.html. Zapraszamy zainteresowanych rodziców, by zajrzeli na tę stronę, gdyż dzieci powinny znać zagrożenia świata wirtualnego i wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. Wiele ciekawych informacji dotyczących bezpieczeństwa w sieci znajduje się na stronie: http://dzieckowsieci.fdn.pl.