"KONIEC WAKACJI"

dodano: 26.08.2014
Publiczno-Szkolna Biblioteka w Łankiejmach zakończyła cykl spotkań w ramach akcji Wakacje z Biblioteką. Spotkania odbywały się od poniedziałku do czwartku w godzinach 10.00 -13.00. Uczestniczyły w nich dzieci w wieku 7-12 lat.
Zajęcia podczas tegorocznych wakacji były bardzo różnorodne i ciekawe. Dziecięca fantazja nie miała granic. Uczestnicy spotkań wykonywali prace plastyczne oraz tworzyli ozdoby z wykorzystaniem różnego rodzaju materiałów. Wszystkie wykonane prace zostały umieszczone na wystawkach i gazetkach.

Największym
zainteresowaniem cieszyły się spotkania pod hasłem „Smacznie, zdrowo, kolorowo!”, na których dzieci przygotowywały owocowe sałatki, szaszłyki i napoje, które następnie wspólnie konsumowano. Kilka dni później  kulinarne szalenstwa dotyczyły tostów i kolorowych kanapek. Kolorowe i smaczne dzieła sztuki lądowały w końcu w brzuszkach ich wykonawców. Twórczą zabawę umożliwiały drewniane klocki „Klockolandia”, z których powstały niesamowite figury. Dały one możliwość rozwinięcia wyobraźni i zręczności. Nie obyło się także bez wspólnej zabawy. Dzieci miały okazję wykazać się swym talentem tanecznym przy osobiście wybranych utworach.

Podsumowaniem wakacyjnych spotkań był wyjazd do Parku Wodnego Tropikana w Mikołajkach.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w letnich zajęciach oraz życzymy
wielu sukcesów w Nowym Roku Szkolnym!
Filia Biblioteczna w Łankiejmach