NOC W BIBLIOTECE

dodano: 17.10.2023
autor: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach, po raz kolejny dołączyła do Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek, w tym roku pod hasłem „Absurd nie czytać”. Z tej okazji piątkowy wieczór 13 października spędziliśmy wraz z młodymi czytelnikami. Tematem naszej nocy były wielkie pasje Kopernika, czyli Układ Słoneczny, kosmos i astronomia.

Na uczestników nocy czekała wystawa pt. „Jasne jak Słońce” dzięki której można było poznać tajemnice kosmosu i astronomii oraz niektóre ciekawostki z życia Mikołaja Kopernika. Dla miłośników nauki o kosmosie była to wyjątkowa okazja do poszerzenia swojej wiedzy.

Dzieci mogły przyjrzeć się także z bliska profesjonalnemu teleskopowi astronomicznemu. Pochmurne niebo nie pozwoliło na obserwację nieba i oglądaliśmy niebo jedynie z filmu o konstelacjach gwiazd.

Kolejną część wieczoru poświęciliśmy na zabawy integracyjne, ognisko z kiełbaskami, słodki poczęstunek oraz warsztaty plastyczne. Podczas warsztatów każdy wykonał na pamiątkę konstelację gwiazdozbioru swojego znaku zodiaku.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie oraz pozytywną energię!

Dziękujemy również Annie i Leszkowi Szewczuk, Elżbiecie Kozłowskiej, KGW „ZDOLNI-KREATYWNI” za wsparcie tego wydarzenia oraz Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Olsztynie za udostępnienie wystawy!