NOC BIBLIOTEK „RZECZPOSPOCZYTA”

dodano: 13.06.2018
autor: MGBP Korsze
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach włączyła się w Ogólnopolską Noc Bibliotek pod hasłem „Rzeczpospoczyta”, która odbyła się 9 czerwca 2018 r. Akcja miała na celu promowanie czytelnictwa, poznanie historii Korsz, jak również integrację Junior - Senior.

Spotkanie rozpoczęliśmy wspólnym sporządzeniem planu wyjścia śladem nieistniejących zabytków. Około godz. 20:00 wyruszyliśmy na wytyczony szlak, aby poznać historię budynków opowiedzianą przez najstarszych seniorów. Po długim spacerze wróciliśmy na skwer za biblioteką, gdzie czekały na nas specjały z grilla przygotowane przez seniorów. Podczas biesiady toczyły się rozmowy na temat czytelnictwa, a także oglądano zdjęcia dawnych Korsz.

Po kolacji zorganizowano szereg konkursów, gier i zabaw dla dzieci,  które za udział dostały drobne upominki. Około godziny 22:00 dzieci pożegnały się z dorosłymi uczestnikami i wraz z rodzicami udały się do domów. Seniorzy zostali do godz. 24:00 i miło spędzili czas na wspólnej pogawędce jak to było dawniej w Korszach? Reasumując dyskusję stwierdzono iż po wojnie Korsze było bardziej rozwinięte niż w chwili obecnej.

Noc bibliotek przebiegła w miłej i wesołej atmosferze.