NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W KORSZACH

dodano: 11.09.2023
autor: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach
Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej było wydarzeniem, które podkreśliło wagę tej klasyki literatury polskiej. Organizacja czytania wybranych fragmentów powieści była znakomitą okazją do ponownego odkrycia tego pięknego dzieła i dzielenia się nim z innymi.

Wydarzenie rozpoczęliśmy od odczytania listu Prezydenta Rzeczpospolitej Andrzeja Dudy, po którym jako pierwszy wystąpił Burmistrz Korsz Jan Adamowicz, który nie tylko reprezentuje lokalną społeczność, ale także przypomniał nam o roli władz lokalnych w promowaniu kultury i literatury.

„Nad Niemnem” to historia pełna pasji, miłości i dramatu osadzona w czasach historycznych, które ukazują ducha narodu. Przesłanie tej powieści jest nadal aktualne i wzruszające, a jej postacie są tak żywe, że trudno oderwać się od słuchania.

To wydarzenie przypomniało nam, że literatura ma moc łączenia ludzi i inspiruje do dalszego odkrywania naszego dziedzictwa kulturowego. Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej było nie tylko hołdem dla autorki, ale także dla wszystkich miłośników literatury, którzy pragną odkrywać piękno słowa pisanego i jego wpływ na naszą historię i kulturę.

Występ ludowego zespołu KORSZENIANIE „Echo Korsz” podczas Narodowego Czytania był wyjątkowym uzupełnieniem tego kulturalnego wydarzenia. Zespół przyniósł ze sobą autentyczną i bogatą tradycję ludową, która wspaniale komponowała się z treściami czytanego tekstu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za obecność.