MÓJ PRZYJACIEL MIŚ

dodano: 29.11.2018
autor: Filia Biblioteczna w Garbnie, Świetlica Wiejska w Garbnie
Pluszowe misie - miękkie, puchate i bardzo miłe w dotyku, są ulubieńcami wszystkich dzieci już od 116 lat. Pocieszają, dodają otuchy i są niezbędną przytulanką przy zasypianiu. W 2002 roku, dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki, ustanowiono "Światowy Dzień Pluszowego Misia", który świętujemy 25 listopada. Dlatego też 23 i 26 listopada odbyły się w Świetlicy Wiejskie w Garbnie imprezy czytelnicze zorganizowane przez Filię Biblioteczną i Świetlicę Wiejską, adresowane do uczniów z klas 0-III.

Świetlicę przyozdobiły sylwetki misiów, malowane specjalnie na tę okazję oraz pluszowe misie przyniesione przez dzieci. Uczniom przedstawiono w formie prezentacji najbardziej znane sylwetki misiów - bohaterów bajek książkowych i filmowych, zapoznano z historią powstania pluszowego misia oraz przedstawiono ciekawostki dotyczące niedźwiedzi i ich zwyczajów. Przedstawiono inscenizację wiersza H. Bechlerowej "Lekarstwo misia". Dzieci wzięły udział w quizie dotyczącym zwyczajów niedźwiedzi oraz nauczyły się zabawy ruchowej ze śpiewem pt.: "Niedżwiadek". Nie zabrakło wystawy książek, których bohaterami są misie. Kolejnym punktem spotkania były prace plastyczne: klasa zerowa i pierwsza zrobiła swojego misia na torebce papierowej, natomiast klasa druga i trzecia na płycie CD.

Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera, zakończona tańcami z pluszakami przy piosenkach o misiach, słodkim co nieco i wspólnymi pamiątkowymi zdjęciami.