MISIOWO W BIBLIOTEKACH

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzono hucznie we wszystkich bibliotekach Gminy Korsze.
MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W KORSZACH
Autor: Zofia Janczewska

Światowy Dzień Pluszowego Misia zorganizowany został przez Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach oraz Klub Seniora „Bratek” (KSSK „Otwarte Drzwi”). 

W dniu 25 listopada przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego w Korszach uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia
Uroczysty dzień rozpoczął się od przywitania przyniesionych misiów przez dzieci. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy. Poznały historię święta oraz zaprezentowały losy swoich pluszaków. Bawiły się przy piosence „Jadą, jadą misie” i „ Stary niedźwiedź mocno śpi”. Seniorka Pani Regina Bartoszuk recytowała wiersze o misiach oraz wspólnie z dziećmi zaśpiewała piosenkę. 

Na zakończenie dzieci otrzymały słodkie upominki oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcie.

FILIA BIBLIOTECZNA W SĄTOCZNIE
Autor: Mirosława Kaczmarczyk

Miś to zabawka, którą dzieci znają na całym świecie.Kiedyś bez ukochanego misia nie można było zasnąć, towarzysz niejednego malucha, zawsze obok.Pluszowy miś to symbol dzieciństwa ulubiona zabawka, powiernik wielu dziecięcych sekretów, bohater książek i filmów.

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada.W Filii Bibliotecznej w Sątocznie najmłodsi czytelnicy do obchodów tego święta przygotowywali się solidnie.Wielu czytelników wzięło udział w ogłoszonym konkursie plastycznym wynikiem jest Msiowa Galeria.Ze swoimi ukochanymi pluszakami bibliotekę odwiedziła klasa I wraz z wychowawczynią.Pierwszoklasiści wykazali się zdolnościami plastycznymi, wiedzą przyrodniczą na temat niedźwiadków, zaśpiewały przygotowaną piosenkę pt. "Dobranoc misiu.".Wszystkim uczestnikom obchodów misiowego święta bardzo dziękuję.

FILIA BIBLIOTECZNA W ŁANKIEJMACH 
Autor: Anna Konopka, Aneta Pająk

25 listopada to Światowy Dzień Pluszowego Misia. Pluszowe misie jako jedyne z zabawek doczekały się swojego międzynarodowego święta, które jest obchodzone od 2002 roku. 

Z okazji tego święta w Filii Bibliotecznej w Łankiejmach odbyły się specjalne zajęcia dla dzieci z Grupy Zabawowej oraz przedszkolaków z Oddziału Przedszkolnego ZS w Łankiejmach. Wiele się działo. Każdy maluch przyniósł do biblioteki swojego ulubionego przyjaciela, przedstawił go i opowiedział krótką historię o nim. 

Następnie przeprowadziliśmy rozmowę w oparciu o wiersz Cz. Janczarskiego „Naprawiamy misia”. Zgadywaliśmy jak nazywają się bajkowe niedźwiadki, próbowaliśmy ulubionego przysmaku Kubusia Puchatka – miodku oczywiście, a także stworzyliśmy własne kolorowe misie. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za miło spędzony czas. Szkoda tylko, że kolejne takie święto dopiero za rok…

FILIA BIBLIOTECZNA W GARBNIE
Autor: Iwona Leszczyńska

"Lecz czasami też tak bywa,
że się o Nim zapomina,
a więc wezmę Misia czule
i do siebie Go przytulę."

Wzorem lat ubiegłych w tym roku również obchodzono Święto Pluszowego Misia w Filii Bibliotecznej w Garbnie. Uczestniczyły w niej dzieci z grupy przedszkolnej, które przyniosły ze sobą ulubione misie. 

Każde dziecko przygotowało krótką prezentację swojego pluszaka. Odpowiadały na zagadki, którymi bohaterami były misie: Miś Uszatek, Kubuś Puchatek, Miś Yogi, Miś Colargol i Miś Remiś. Przeczytana została przez bibliotekarkę bajka pt.: Mały Miś idzie do szkoły". Następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy, miały za zadanie pokolorować , wyciąć i przykleić misiom oczy, nos , uszy. W czasie pracy towarzyszyły piosenki pt. " Dwa Misie", "Jadą, jadą Misie". Jedna praca została w Kąciku Bajek, drugą dzieci wzięły do przedszkola. 

Miłym akcentem były tańce ze swoimi Misiami, piruety i przytulanie. Na koniec każdy przedszkolak dostał kolorowankę z misiem.