MIKOŁAJKOWY SZAŁ W CALYM MIEŚCIE

Autor: Tomasz Lenkowski

Zabawa Mikołajkowa wpisała się na trwałe w kalendarz imprez naszego miasteczka. Mikołajkowy szał odbył się już osiemnasty raz. Mikołaje wprowadziły mieszkańców w klimat zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. 

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach, jak każdego roku również i w tym przygotowała mieszkańcom Korsz moc wrażeń. Część artystyczna obfitowała w występy wokalne i kabaretowe. Swój repertuar przedstawił zespół wokalny „Korszenianki” oraz kabaret „Zgrany” - sekcje działające przy Korszeńskim Stowarzyszeniu Społeczno-Kulturalnym „Otwarte Drzwi”. Dla publiczności zaśpiewał również Tomasz Lenkowski. Liczne konkursy i zabawy zachęcały dzieci do uczestnictwa w imprezie. Pracownicy biblioteki aktywnie angażowali zarówno dzieci, jak i rodziców oraz opiekunów do wspólnej zabawy. Publiczne Miejsce Spotkań tego mroźnego dnia było wyjątkowo gorące.

- Impreza obchodzona 6 grudnia jest dobrze znana w naszym środowisku. Osiemnaście lat organizacji „Mikołajek” świadczy o dojrzałości naszego przedsięwzięcia. Z roku na rok staramy się uatrakcyjniać i wprowadzać nowe pomysły przy realizacji projektu. Trzeci rok odwiedzamy w domach wspólnie z mikołajami osoby chore i samotne zamieszkujące nasze miasto. Spotkania są bardzo wzruszające. Emocje wywołują niejednokrotnie łzy radości. Odwiedzane osoby czekają na ten wyjątkowy dzień przez cały rok – mówi Jadwiga Hajduk dyrektor MGBP.

Ponadto tradycyjnie Mikołaje byli obecni w całym naszym miasteczku. Przechadzając się ulicami Korsz obdarowywali mieszkańców cukierkami i dobrym słowem. Postacie w czerwonych strojach odwiedzały urzędy, zakłady pracy, sklepy. Dobry humor i pozytywne emocje udzieliły się wszystkim mieszkańcom. 

- Szczególne słowa podziękowania należą się naszym sponsorom, którzy po raz kolejny wsparli imprezę. Listę sponsorów przedstawiamy poniżej.
Dziękujemy również Miejskiemu Ośrodkowi Kultury w Korszach za udostępnienie nagłośnienia a Panu Andrzejowi Jabłko za oprawę techniczną. 
Jeszcze raz wszystkim wyrażamy wdzięczność i zapraszamy za rok – dodaje Jadwiga Hajduk.

Sponsorzy:

1. Zakład „Maspex”
2. Elżbieta Liwarowska
3. Mariusz Suszko
4. Spółdzielnia „Kominiarz” w Olsztynie
5. Agro Fundusz „Mazury”
6. Bronisław Michałowski
7. Zakład „Korpec”
8. Katarzyna i Rafał Trukan
9. Zakład „Energa SA” Gdańsk
10. Iwona Krupiczojć 
11. Grażyna Demska
12. Danuta Służała
13. Halina i Artur Pawlak
14. EDP Renewables
15. Dorota i Dariusz Kałuża 
16. Janina i Edward Piwowarczyk
17. Anna i Marek Piwowarczyk
18. Marzanna i Wojciech Kojro
19. Janina Olewnik
20. Marta i Krzysztof Bamburek 
21. Aneta i Dariusz Suszko
22. Aneta i Leszek Szewczuk
23. Andrzej Służała
24. Mariusz Strzelczak
25. Zbigniew Tabaka
26. Aneta i Piotr Kozłowscy 
27. Andrzej Saik 
28. Piekarnia Dariusz Oniszko 
29. Rozalia Michałowska
30. Stowarzyszenie „Krokus”
31. Jolanta Rzeszowicz
32. Bożena Kozłowska
33. Barbara Rygielska