MIKOŁAJKI 2022

dodano: 14.12.2022
autor: MGBP Korsze
Mikołajki w naszej gminie są już tradycją od 28 lat. Jak co roku od wczesnych godzin rannych na chodnikach naszego miasta można było spotkać Św. Mikołaja, który odwiedził szkołę, przedszkole i zakłady pracy. Zarówno dzieci jak i dorośli byli zachwyceni odwiedzinami. Każdy, kto spotkał Mikołaja na swojej drodze został obdarowany słodkościami.

Od godziny 16:00 rozpoczęło się huczne świętowanie Mikołajek w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Imprezę rozpoczęły występy grup tanecznych działających przy MOK Korsze. Moc atrakcji dostarczyła Taka Impreza, która porwała dzieci do wspólnej zabawy z elfami i Świętym Mikołajem.

Powodzeniem cieszyła się Jadalnia Św. Mikołaja, w której można było rozgrzać się ciepłą herbatką oraz skosztować słodkości, które przygotował Klub Seniora pod Dębem. Dzieci chętnie zaglądały też do Pracowni Św. Mikołaja, w której pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej przygotowali zajęcia plastyczno-techniczne, gdzie dzieci mogły samodzielnie wykonać ozdoby bożonarodzeniowe lub zakupić gotowe na kiermaszu.

Szczególne podziękowania należą się naszym darczyńcom: osobom prywatnym, właścicielom sklepów, firmom, spółkom, zakładom pracy z terenu miasta i gminy Korsze.

Dzieciom i ich rodzicom dziękujemy za wspólną zabawę. Zapraszamy za rok. Święty Mikołaj obiecał, że na pewno nas odwiedzi.