Mikołaj zatrzymał się w Łankiejmach

Autor: Anna Konopka
,,Idę, idę z wielkim workiem,
Z wysokiego nieba.
Czy tez dobrze spamiętałem,
Co komu potrzeba ?’’.

6 grudnia to dzień w którym każdy z nas czeka na Świętego Mikołaja. Tak też było w miejscowości Łankiejmy, wszyscy wyglądali tego GOŚCIA. Na początku dnia widziany był Zespole Szkół w Łankiejmach, a następnie na dłużej zatrzymał się w Bibliotece Publiczno Szkolnej w Łankiejmach, gdzie odbywały się zajęcia biblioteczne z kl.0.

Radość była ogromna, gdyż dzieci jak zauważyły tego wyśmienitego gościa przez okno jak zbliża się do nich, od razu nosy przy szybach: wołały, zapraszały, machały żeby przyszedł do nich. Oczywiście Święty Mikołaj taki miał zamiar, więc radość była ogromna.
Dzieci pięknie przywitały się z Mikołajem i zaprosiły do wspólnej zabawy. Święty Mikołaj nie tylko w worku miał słodycze, ale też i rózgę, więc trochę było i obaw co kto dostanie. Rózga okazała się niepotrzebna- dzieci są i były bardzo grzeczne ,oczywiście obiecały takimi być na przyszłość: grzecznymi, posłusznymi i dobrze się uczyć.

Święty Mikołaj nie mógł się nudzić, dzieci bardzo chętnie pochwaliły się swoimi umiejętnościami: śpiewem, wierszykami oraz tańcem do którego zaprosiły tak zacnego gościa. Pomimo swoich lat Święty Mikołaj dobrze się bawił a dzieci z nim .Było miło, radośnie no i świątecznie. Co przypomniało nam, że święta tuż, tuż …

Anna Konopka - Filia Biblioteczna w Łankiejmach
Aneta Pająk – Nauczyciel ZS Łankiejmy
Leon Gałecki –Sołtys wsi Łankiejmy