MIESIĄC WAKACJI ZA NAMI

dodano: 10.08.2018
autor: MGBP Korsze
Za nami połowa wakacji, podczas których dzieci aktywnie uczestniczyły w przygotowanych przez bibliotekarzy zajęciach pod hasłem „Wakacje w Bibliotece”.

W poniedziałki wyświetlane były bajki, filmy i animacje. Jedną z bajek, która najbardziej przypadła do gustu były „Smerfy oraz Poszukiwacze zaginionej wioski”. Podczas seansów dzieci mogły poczuć się jak w prawdziwym kinie, degustując pyszny popcorn.

Wtorki obfitowały w liczne zabawy i atrakcje. Zorganizowano szereg konkursów z nagrodami, liczne konkurencje sportowe, zabawy z chustą animacyjną, karaoke, gry planszowe, itp. Była również możliwość zapoznania się z kodowaniem i robotami Photon i mBot. Zajęcia były wyśmienitą edukacją ale też rozrywką i zabawą.

W każdy czwartek odbywały się warsztaty literacko-plastyczne. Na zajęciach tych dzieci mogły wykazać się swoimi zdolnościami i wyobraźnią. Mogły również przekonać się, że podczas czytania można także świetnie się bawić.

Piątki to dzień zarezerwowany na zajęcia edukacyjno-przyrodnicze. Dzięki tym zajęciom dzieci poznawały naszą piękną przyrodę i dowiedziały się jak o nią dbać. Aby bardziej uświadomić dzieciom znaczenie przyrody w codziennym życiu, wykonywały one różne zadania. Nie lada wyzwaniem było wykonanie zielnika. Uczestnicy zajęć musieli wyruszyć na wyprawę w poszukiwaniu roślin, aby je następnie posegregować, nazwać i wkleić do zielnika. Powstały piękne i bogate zielniki z różnych roślin, w tym chronionych.

Były dni kiedy zajęcia odbiegały od planu wakacyjnego i uczestnicy zaskakiwani byli miłymi niespodziankami, a do takich należały zajęcia kulinarne. Dzieci mogły wcielić się w kucharzy i przyrządzić m.in. gofry, koktajle owocowe czy frytki. Warsztaty sprawiły najmłodszym, ogromną radość, ponieważ spróbowali oni własnych sił w sztuce kulinarnej, co nie zawsze mogą robić w domu.

Bardzo atrakcyjną niespodzianką dla młodych czytelników była Detektywistyczna Noc w Bibliotece. Całonocna impreza minęła niespodziewanie szybko. Uczestnicy zabawy choć niewyspani, byli bardzo zadowoleni i deklarowali przybycie na kolejną Noc w Bibliotece.

Nie lada atrakcją okazał się również teatr cieni. Teatr cieni to kreatywna zabawa, która nie wymaga praktycznie żadnych akcesoriów. Wystarczy tylko lampka nocna i chęci do gry aktorskiej. Ta zabawa rozwija zdolności twórcze dziecka, pobudza jego wyobraźnię oraz uczy współpracy w grupie. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a ich kreatywność i wyobraźnia była wyjątkowa i niepowtarzalna.

To wszystko zadziało się podczas lipcowych zajęć wakacyjnych.

Mamy nadzieję, że warunki pogodowe umożliwią nam dalsze zabawy w plenerze oraz zaplanowane ognisko na koniec wakacji.