MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI

dodano: 11.04.2018
autor: Monika Hajduk
Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci obchodzony jest 2 kwietnia, w rocznicę urodzin Hansa Christiana Andersena, słynnego duńskiego baśniopisarza. Jest to doskonała okazja, aby przypomnieć, jak wiele korzyści daje czytanie dzieciom.

W ubiegłym tygodniu w Filii Bibliotecznej w Łankiejmach odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli najmłodsi użytkownicy biblioteki. Dzieci z oddziału przedszkolnego na początku spotkania wysłuchały czytanej bajki, po czym miały okazję wypożyczyć książkę samodzielnie wyszukaną w odpowiednim dziale. Przedszkolaki posiadają już swoisty czytelniczy gust i uważnie przeglądają ilustracje, aby wybrać książkę najbardziej odpowiadającą ich upodobaniom. Po wypożyczeniu książek i zabawach dzieci wykonały pracę plastyczną. Z różnych elementów wyciętych z kolorowego papieru stworzyły obrazki Calineczki - bohaterki baśni H. Ch. Andersena.

Systematyczny kontakt dzieci z biblioteką zaszczepia w nich zamiłowanie do książek i wyrabia nawyk czytania, co daje nadzieję, że w przyszłości chętnie sięgną po wartościową lekturę.