MIĘDZYNARODOWE MIKOŁAJKI W KORSZACH

Autor: Tomasz Lenkowski
Mikołajkowe show w międzynarodowym towarzystwie pomimo niesprzyjającej pogody rozgrzało dzieci, które pojawiły się na sali Miejskiego Ośrodka Kultury w Korszach. 

Postacie w czerwonych płaszczach z siwymi brodami od rana opanowały całe miasto. Były to XIX Mikołajki i w tym roku miały wymiar międzynarodowy. Barwne postacie obdarowywały wszystkie napotkane osoby słodkościami. Mikołaje nie zapomnieli również o naszych najmłodszych mieszkańcach. 
W swoich pięknych ubiorach pojawili się w Przedszkolu Miejskim oraz w oddziale przedszkolnym w remizie. Tam szczególnie radośnie zostali przyjęci przez dzieci tańcem i śpiewem. Święci odwiedzili również wraz z bibliotekarkami osoby chore i samotne.

- W pierwotnych planach impreza miała się odbyć w dwóch miejscach. Od godziny 13.00 do 15.00 na Publicznym Miejscu Spotkań a od godziny 16.00 do 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach. Ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe cała impreza odbyła się w Miejskim Ośrodku Kultury – mówi Tomasz Lenkowski, dyrektor MOK. - Wietrzna i mroźna pogoda nie przeszkodziła nikomu. Dzieci bardzo licznie przybyły na imprezę Mikołajkową. Tegoroczne spotkanie miało wymiar międzynarodowy, ponieważ na korszeńskiej scenie prezentowały się zespoły z Dołgorukova (Rosja) – dodaje Tomasz Lenkowski. 

- Mikołajki są świętem wszystkich dzieci naszej Gminy. Klucze do miasta należą do Św. Mikołaja. Wielką radość sprawia mi również obecność mera Dałgorukova, który przybył z zespołami artystycznymi. Mam nadzieję na dalszą piękną współpracę między naszymi miejscowościami – mówił Ryszard Ostrowski, Burmistrz Korsz.

Siedem godzin dobrej zabawy udzieliło się wszystkim. Organizatorzy przygotowali dzieciom wiele atrakcji. Teatrzyk, występy wokalne, taneczne, malowanie twarzy, konkursy, zumba, dyskoteka, zabawy z Mikołajami. Organizatorzy zaserwowali dzieciom gorące kiełbaski. Całą imprezę poprowadziła Agata Gołaszewska.

- Mikołajki organizujemy już od 19 lat. Z każdym rokiem nabierają coraz większego rozmachu. Jest to możliwe dzięki współpracy z wieloma instytucjami. Korzystając z okazji chciałabym w swoim imieniu jak i również w imieniu dyrektora Miejskiego Ośrodka Kultury podziękować naszym sponsorom m.in: Ryszardowi Ostrowskiemu, Burmistrzowi Korsz, firmom, stowarzyszeniom, osobom indywidualnym i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wsparli to wielkie przedsięwzięcie – mówi Jadwiga Hajduk, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Korszach.

Mikołajki zorganizowali wspólnie: Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach oraz Miejski Ośrodek Kultury w Korszach.

Sponsorzy Mikołaje 2013
1. Mariusz Suszko
2. „Kominiarz” Jarosław Sawicki
3. Maspex – Szklar
4. Agencja Nieruchomości Rolnej- J. Bachar 
5. Korpec
6. Energa
7. H.A. Pawlak
8. A.M. Piwowarczyk
9. I.A. Bondar
10. A.D. Suszko
11. A. Służała
12. Zbigniew Tabaka
13. Andrzej Saik
14. Agro-Fundusz Mazury
15. Księgarnia
16. D. Służała
17. D.D. Kałuża
18. J.E. Piwowarczyk
19. M.W. Kojro
20. J. Olewnik
21. Sklep Podlasie
22. G. Błażewicz
23. E. Liwarowska
24. M.K. Bamburek 
25. A.L. Szewczuk
26. M. Strzelczak
27. A.P. Kozłowscy
28. J. Rzeszowicz sklep Jowita
29. B.Burbo sklep
30. I.Awtuch 
31. M.Szwarc 
32. R. Michałowska
33. B. Mandziuk – salon fryzjerski
34. K. Pawłowska – kiosk spożywczy
35. P. Jakubczak – studio Foto
36. A. Kragiel sklep auto
37. B. Rygielska –sklep
38 J. Rychowski – sklep obuwniczy
39. Z. Furutin – salon fryzjerski
40. A. Małkiewicz- 
41. S. Giruć 
42. E. Klimek 
43. Sklep Avans Kętrzyn
44. Latarnicy Polski Cyfrowej
45. Stowarzyszenie „Krokus”
46. Caritas Korsze