III MARATON CZYTANIA

dodano: 21.05.2015
autor: Halina Wołodko
Maraton czytania to popularny sposób na wspólne czytanie dla wszystkich, którzy lubią czytać książki, dla tych, którzy wciąż nie mogą wygospodarować czasu na lekturę oraz dla tych, którzy chcą podzielić się swoimi literackimi odkryciami.

Poniedziałek 18 maja był okazją, aby takie wspólne czytanie mogło się odbyć w Miejsko - Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach. Zorganizowano już trzecią edycję Maratonu Czytania. Uczestnikami była młodzież z Zespołu Szkół w Korszach z Panią Alicją Rybak oraz czytelnicy odwiedzający bibliotekę. Ponieważ rok 2015 jest rokiem Jana Pawła II, dlatego czytano prozę o Karolu Wojtyle. Młodzież oraz pozostali uczestnicy Maratonu z wielką przeyjemnością i zadowoleniem głośno czytali strofy o naszym Wielkim Polaku. Był to niejaki hołd składany Karolowi Wojtyle w 95 rocznicę, która mijała właśnie w tym dniu.

Serdecznie dziękujemy uczestnikom Maratonu Czytania za mile spędzony czas. Poprzez udział w wydarzeniu udowodniliście sobie i innym, że zawsze można znaleźć czas na czytanie, trzeba tylko chcieć.