MAJ - "NAJWYŻSZA PORA NA MIŁOŚĆ"

dodano: 16.05.2014
We wtorkowym spotkaniu 13 maja Dyskusyjnego Klubu Książki dla dorosłych uczestniczyło 13 osób. Ktoś powie, że trzynastka pechowa. Nie dla nas. To trzynaście osób, dla których czytanie książek jest przyjemnością. Szczęśliwa trzynastka, która ma w sobie inteligencję, wrażliwość i cierpliwość do czytania książek. We wtorek dzieliliśmy się swoimi przemyśleniami po lekturze Izabeli Degórskiej - ,,Najwyższa pora na miłość":

"Trzy kobiety i trzy miłosne historie. Ania Kujawiak, nieutulona w żalu wdowa i samotna matka, pragnie zostawić za sobą smutną przeszłość i znaleźć faceta. Pomoże jej w tym szwagierka, entuzjastka feng shui, tarota, wahadlarstwa i wszystkiego, co dziwne i tajemne. Czy to odrobina magii, czy raczej zbieg okoliczności sprawiają, że na drodze Ani stają dwaj mężczyźni: Krzysiu Strączek, jej szkolna miłość, a dziś wzięty aktor serialowy, i Mateusz Kośmider - amant zabójczo przystojny, o tajemniczej przeszłości i bliżej nieokreślonej orientacji...

W tym samym czasie perypetie miłosne przeżywają także córka Ani - dziesięcioletnia Marysia, zakochana po uszy w koledze z klasy, oraz matka naszej bohaterki. Stateczna dama przed sześćdziesiątką jest pełna rozterek, czy wypada jej w tym wieku kochać i, o zgrozo! być kochaną.

Co jest większym bagażem - wiek, ponura przeszłość czy nieujarzmione hormony? I kiedy jest najwyższa pora na miłość?"
Okazało się, że o sprawach trudnych i poważnych można mówić swobodnie porównując miłóść książkową do własnej. Wszak tyle odczytań tekstu ilu czytelników.

Polecamy tę książkę, gdyż opisuje różne odcienie miłości w różnym wieku.