LIPCOWY PIKNIK W KORSZACH

dodano: 02.08.2019
autor: KSSK Otwarte Drzwi, MOK Korsze, MGBP Korsze
W ostatnią sobotę lipca na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach odbyła się „Lipcówka z Grochówką”, czyli Piknik Organizacji Pozarządowych Gminy Korsze.

Zabawa rozpoczęła się od konkursów dla dzieci, które przygotowała Agata Gołaszewska. Każdy uczestnik zabawy nagrodzony został upominkiem. Tradycyjnie w pikniku uczestniczył Ryszard Ostrowski burmistrz Korsz, który życzył uczestnikom dobrej zabawy.

Impreza była doskonałą okazją do zaprezentowania się lokalnych zespołów. Na korszeńskiej scenie zaśpiewały: Baby z Babieńca, Korszenianki, Ani Babki i Sekret. Na scenie zaprezentował się również Jan Krupczak.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska tematyczne. Klub Seniora „Pod Dębem” przygotował loterię fantową, panie z Klubu Seniora „Bratek” oraz ze Stowarzyszenia „Pomost” serwowały słodkie wypieki i swojskie jadło. Przepyszna grochówka przygotowana przez panie wolontariuszki z Klubu Seniora „Bratek” cieszyła podniebienia uczestników lipcówki.

Gwiazdą wieczoru był Tarzan Boy, który porwał publiczność swoimi tanecznymi utworami. Do późnych godzin nocnych imprezę poprowadził Dj Danny D.

Organizatorami imprezy byli: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejski Ośrodek Kultury w Korszach i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach. Imprezę finansowo wsparła Gmina Korsze.