ŁANKIEJMY - KOT BOHATEREM SPOTKAŃ

Autor: Anna Konopka i Aneta Pająk
To miłe i mądre zwierzątko było bohaterem Światowego Dnia Kota w Bibliotece Publiczno-Szkolnej w Łankiejmach. Na początek świętowali go uczniowie kl.0 Zespołu Szkół w Łankiejmach, następnie dzieci i rodzice z Grupy Zabawowej istniejącej przy bibliotece. Dzieci uwielbiają kota, gdyż jest to stworzenie bardzo mądre a zarazem uparte, gdyż jak wiemy kot zawsze chodził własnymi drogami. 

O tym dlaczego tak jest pani bibliotekarka przeczytała opowiadanie Rudyard Kipling ,,Kot, który zawsze chadzał własnymi drogami’’. Opowieść ta cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż dowiedzieliśmy się z niej dlaczego kot jest taki a nie inny. 

Nie obyło się, żeby nie obejrzeć ,,śmieszne filmiki o kotach’’- koty potrafią być naprawdę dobrymi aktorami. Poznawaliśmy też koty bajkowe: ,,Tom i Jerry’’, ,,Kot w butach’’, oraz,, Pixi i Dixi’’, ,,Przygody Kota Filemona’’. 
Uczniowie kl.0 przyszli do biblioteki dobrze przygotowani, mieli wykonane własnoręcznie koty z papieru, oraz maski, co dodawało powagi tego święta. Rodzice z dziećmi z Grupy Zabawowej także wykonali śliczne kotki, z których Maluszki były bardzo dumne. 

Było dużo dyskusji o tym przemiłym zwierzaku, o jego potrzebach i nawykach co lubi, a co mu sprawia problemy.
Takie spotkania dały dzieciom dużo do myślenia, ale też była to fajna zabawa.