KULTURA NA WIDOKU

dodano: 31.08.2016
autor: Jadwiga Hajduk
Już 1 września startuje projekt Kultura Na Widoku, dający dostęp do 1000 utworów w cyfrowej wersji – książek, filmów, muzyki, gier i wirtualnych spacerów po
muzeach świata.

Kultura Na Widoku to multimedialny projekt, który daje dostęp do bogactwa zasobów legalnych źródeł kultury w Internecie, dosłownie i w przenośni wychodząc
naprzeciw współczesnemu odbiorcy. Tegoroczna, trzecia edycja projektu dostępna będzie w całym kraju także za pośrednictwem plakatów, które zawisną na terenie ponad dwóch tysięcy gmin w bibliotekach, ośrodkach kultury, szkołach i instytucjach lokalnej władzy samorządowej. Projekt współfinansowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polski Instytut Sztuki Filmowej, a współorganizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Do bogatej propozycji plakatów Kultury na Widoku, dołączony jest również plakat Narodowego Centrum Kultury, dający dostęp do ciekawych e-booków wydanych przez NCK. Wszystkie e-booki są bezpłatne. Kody QR i linki na plakacie NCK, prowadzące do tych zasobów są aktywne bezterminowo.

Plakaty z kodami QR dostępne są w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Korszach, w Miejskim Ośrodku Kultury w Korszach, w Urzędzie Miejskim w Korszach oraz na tablicach informacyjnych przy Urzędzie Miejskim w Korszach.

Więcej informacji na stronie internetowej http://www.kulturanawidoku.pl/

źródło: Fundacja Legalna Kultura