KORSZEŃSKA BIBLIOTEKA W RANKINGU BIBLIOTEK 2020

dodano: 29.04.2021
autor: MGBP Korsze
Drodzy czytelnicy i użytkownicy, okres pandemii i ciągle zmieniającej się sytuacji, nakładania i łagodzenia obostrzeń, a przy tym ogólnego chaosu przyczynił się do tego, że zapomnieliśmy pochwalić się osiągnięciem korszeńskiej biblioteki w ubiegłorocznym Rankingu Bibliotek. Postanowiliśmy naprawić ten błąd i czynimy to teraz.

"W tym wyjątkowym 2020 roku już po raz dziesiąty Instytut Książki i „Rzeczpospolita” nagrodziły najlepsze biblioteki w Polsce, doceniając w ten sposób zaangażowanie samorządów, które uznały, że dobrze działająca biblioteka publiczna jest najlepszym sposobem zapewnienia wszystkim mieszkańcom bezpłatnego dostępu do kultury, literatury, wiedzy i nowych mediów. Od 10 lat organizatorom przyświeca idea, aby poprzez dobrze działającą bibliotekę, wszyscy mieszkańcy otrzymali łatwy i całkowicie bezpłatny dostęp do literatury, a więc wiedzy, nowych mediów i szeroko rozumianej kultury."

W tegorocznej edycji Rankingu wzięto pod uwagę działalność 835 bibliotek, które przesłały do organizatorów wymagane ankiety.

Tegoroczna uroczysta gala, dziesiątej już odsłony Rankingu Bibliotek, tym razem odbyła się online (10 grudnia 2020 r.). Jubileuszowa uroczystość miała charakter wirtualny, bez udziału publiczności ze względu na obecną sytuację - pandemię COVID-19. Transmisję wydarzenia można było oglądać na Facebooku i kanale YouTube Instytutu Książki.

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach znalazła się na 18 miejscu Rankingu Bibliotek 2020 (w 2019 byliśmy na 31 miejscu), na 4 miejscu w województwie warmińsko-mazurskim oraz na miejscu 1 w powiecie kętrzyńskim.

Cieszymy się bardzo, że po raz ósmy nasza placówka została zauważona i doceniona. Niewątpliwie to zasługa nie tylko kompetentnej i pełnej zapału kadry, samorządu, który dotuje biblioteki i dba o kulturę w naszej gminie, ale przede wszystkim naszych czytelników i użytkowników, którzy od lat darzą nas swoim zaufaniem, korzystają z naszych placówek i usług, są z nami na co dzień. Serdecznie Wam za to dziękujemy i nie ukrywamy, że liczymy na Waszą dalszą aktywność, mimo tak trudnej sytuacji epidemiologicznej.

Choć nie możemy jeszcze w pełni realizować naszych pomysłów i przedsięwzięć kulturalnych ze względu na pandemię, to zachęcamy do korzystania z naszych zbiorów i działań realizowanych online. Staramy się aby odbywało się to bezpiecznie, zarówno dla Was, jak i dla bibliotekarzy. Mamy nadzieję, że sytuacja niebawem ulegnie stabilizacji i ruszymy pełną parą ze wszystkimi naszymi usługami i działalnością kulturalną.

Źródło: