KORSZE PO RAZ KOLEJNY WŚRÓD NAJLEPSZYCH BIBLIOTEK

dodano: 20.11.2015
Właśnie ukazał się piąty ogólnopolski Ranking bibliotek publicznych działających w małych miejscowościach, przygotowany przez Instytut Książki i „Rzeczpospolitą”. Autorzy opracowania wysłali ponad 2300 ankiet do wszystkich gmin wiejskich, miejsko-wiejskich i miast do 15 tys. mieszkańców.

Z województwa warmińsko-mazurskiego najwyższe pozycje w rankingu zajęły: Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach (2. miejsce) oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Morągu (5. miejsce). Jeszcze bardziej cieszą wyniki w poszczególnych kategoriach: biblioteka w Świątkach jest najlepsza w kraju w kategorii gmin wiejskich, a w kategorii gmin miejsko-wiejskich Morąg zajął drugie miejsce!

W gronie 200 najlepszych bibliotek w kraju znalazły się także Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach (19. miejsce), Miejska Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim (27. miejsce), Gminna Biblioteka Publiczna w Lubominie (28. miejsce), Biblioteka – Centrum Informacji i Kultury Gminy Stare Juchy (31. miejsce), Miejska Biblioteka Publiczna w Reszlu (40. miejsce), Biblioteka Publiczna Gminy Markusy (53. miejsce), Miejska Biblioteka w Pieniężnie (99. miejsce), Biblioteka Publiczna w Rynie (101. miejsce), Gminna Biblioteka Publiczna w Jedwabnie (123. miejsce) oraz Gminna Biblioteka Publiczna w Nowym Mieście Lubawskim z siedzibą w Gwiździnach (183. miejsce).

Pełna lista Rankingu Bibliotek została opublikowana w dzisiejszym wydaniu „Rzeczpospolitej”, a będzie również dostępna na stronach internetowych „Rzeczpospolitej” oraz Instytutu Książki i programu Biblioteka+.

Przedstawiciele zwycięskich bibliotek i samorządów odbiorą wyróżnienia podczas dzisiejszej gali w Warszawie. Zostaną również nagrodzeni podczas organizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Olsztynie Konferencji Regionalnej „Biblioteka – twój czas, twoje miejsce”, która odbędzie się 2 grudnia (środa) 2015 r.