KOLEJNY RAJD ROWEROWY ZA NAMI

dodano: 23.07.2020
autor: KSSK Otwarte Drzwi, MGBP Korsze, MOK Korsze
Kolejny rajd rowerowy, który odbył się 19 lipca 2020 r., z Korsz do Lwowca, przyciągnął 20 osobową grupę miłośników rowerów i aktywnego wypoczynku. Rajd odbył się w ramach zadania „Od wiosny sportowo-aktywnie i zdrowo” realizowanego przez Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi” i dofinansowanego ze środków finansowych Gminy Korsze. Uczestnikami rajdu byli mieszkańcy gminy Korsze i reprezentowali m.in. takie miejscowości jak: Korsze, Podlechy, Kraskowo, Sątoczno.

W godzinach rannych, po dokonaniu wszystkich formalności i zapoznaniu się z regulaminem rajdu, uczestnicy wyruszyli spod Biblioteki w Korszach pełni zapału i dobrego humoru, tym bardziej, że pogoda i tym razem dopisała i było ciepło i słonecznie.

Po prawie 2-godzinnej jeździe (oczywiście z krótkimi przerwami na odpoczynek i uzupełnienie płynów) grupa dotarła do celu, czyli Lwowca. Uczestnicy nie zawiedli się i tym razem na gościnności sołtysa, ponieważ czekało już na nich przygotowane drewno na ognisko oraz kijki do pieczenia kiełbasek.

Ponieważ we Lwowcu, w tym dniu odbywał się odpust parafialny organizatorzy ogłosili 2-godzinny czas wolny, aby każdy uczestnik mógł indywidualnie spędzić ten czas według własnego uznania.

Po uroczystościach odpustowych cała grupa rajdowiczów spotkała się na placu spotkań, aby tam skosztować pieczonych kiełbasek oraz słodkości zapewnionych przez organizatorów. Nie obyło się również bez zabaw i konkursów, które sprawiły radość zarówno dzieciom, jak i dorosłym, tym bardziej, że za uczestnictwo otrzymywali oni drobne upominki i nagrody. Do zabaw i konkursów zaproszono również gości odpustu parafialnego, a mianowicie strażaków i kolejarzy z Korsz.

Po degustacji i serii aktywności fizycznej i umysłowej przyszedł czas na powrót do Korsz. W drodze powrotnej na grupę czekała miła niespodzianka w Bibliotece w Sątocznie. Wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni przez bibliotekarkę-Panią Mirkę na przepyszne ciasto i kawę. Dziękujemy Pani Mirce za raj dla podniebienia.

Swoje podziękowania kierujemy również do wszystkich uczestników rajdu. Dziękujemy za wytrzymałość i poczucie humoru. Panu Robertowi dziękujemy za asekurację techniczną i pomoc.

Zapraszamy na kolejne rajdy i aktywny wypoczynek.