POŻYTECZNIE, CIEKAWIE I WESOŁO BIBLIOTECE

W minionym tygodniu w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznejw Korszach gościliśmy grupy przedszkolaków dla których wyświetlaliśmy film ouroczym małym żółwiku.
Sammy jest zwyczajnym małym żółwiem morskim który przeżywa niesamowite przygody. Przez 50 lat podróżuje po oceanach. Podczas swojej długiej wędrówki odkrywa świat i naraża się na wiele niebezpieczeństw. Zostaje maskotką społeczności hippisowskiej, mierzy się z plamą ropy. Wraz z najlepszym kumplem Jaśkiem widzi, jak źli ludzie krzywdzą planetę. Są jednak też i ludzie dobrzy, którzy go ratują.

Film dla dzieci opowiada o wielkiej przyjaźni jak i bezmyślnym niszczeniu środowiska. Ukazuje
świat oceanicznych głębin, który jest beztrosko niszczony przez mieszkańców naszej planety.

Obserwując dzieci podczas projekcji można było dostrzec, że każdy maluch na swój własny sposób odbiera obrazy i dźwięki oraz fabułę filmu na dużym ekranie. Wśród oglądających byli tacy którzy reagują emocjonalnie przeżywali każdą przygodę żółwika. 
Nie brakowało także widzów których film nie zaciekawił.

Przed i po zakończeniu filmu odbyła się krótka dyskusja natemat zwierząt zamieszkałych w oceanach, o ochronie środowiska a przede wszystkim o zanieczyszczeniach które niszczą naszą planetę.

Oprócz tego, że dzieci przyjemnie spędziły czas, to przeżyły piękną przygodę, wyniosły ze spotkania nowe doświadczenia i wiedzę na temat środowiska. Mogły też przekonać się jak ważna jest przyjaźń oraz pomocżyczliwych i mądrych ludzi.