JUBILEUSZOWA MAJÓWKA Z GROCHÓWKĄ

dodano: 09.06.2017
autor: MGBP Korsze, MOK Korsze
Po raz 10 na Publicznym Miejscu Spotkań w Korszach odbyła się „Majówka z Grochówką”, czyli Piknik Organizacji Pozarządowych. Impreza tłumnie zgromadziła mieszkańców Korsz i okolic. Przybyłych powitali prezesi Stowarzyszenia „Otwarte Drzwi” Tomasz Lenkowski i Jadwiga Hajduk.

Zabawa rozpoczęła się od konkursów dla dzieci, które przygotowała Agata Gołaszewska, instruktor MOK Korsze. Każdy uczestnik zabawy nagrodzony został upominkiem. Piknik był doskonałą okazją do zaprezentowania się lokalnych zespołów. Na korszeńskiej scenie zaśpiewały: Baby z Babieńca, Korszenianki, Ani Babki i Sekret. Humorystyczne scenki przedstawił kabaret Zgrany. Panie z Klubu Seniora „Bratek” przygotowały układy taneczne, które były niespodzianką dla wszystkich uczestników spotkania.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska tematyczne. Klub Seniora „Pod Dębem” przygotował loterię fantową, panie z Klubu Seniora „Bratek” serwowały słodkie wypieki, a Inkubator Przedsiębiorczości Społecznej w Kętrzynie zachęcał do skorzystania ze swoich projektów.

Przepyszna grochówka przygotowana przez pracowników Zespołu Szkół w Garbnie cieszyła podniebienia uczestników majówki.

Gwiazdą wieczoru był zespół SPIKE, który porwał publiczność swoimi tanecznymi utworami. Do późnych godzin nocnych imprezę poprowadził Krzysztof Figurowicz.

Organizatorami imprezy byli: Korszeńskie Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne „Otwarte Drzwi”, Miejski Ośrodek Kultury w Korszach i Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Korszach.

Organizatorzy pragną podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnej organizacji przedsięwzięcia. Imprezę finansowo wsparła Gmina Korsze.