JESIENNE SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

dodano: 15.10.2018
autor: MGBP Korsze
10 października 2018 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach odwiedziła grupa V Przedszkola Miejskiego w Korszach. Spotkanie miało na celu zapoznanie dzieci z charakterystycznymi cechami jesieni oraz jej darami z sadu i ogrodu.

Przedszkolaki wysłuchały wierszy M. Konopnickiej „Jesienią” oraz J. Tuwima „Na straganie”, które stały się wprowadzeniem w tematykę owoców i warzyw. Następnie dzieci odgadywały za pomocą zmysłu dotyku dary jesieni, tworzyły z nich zbiory oraz opisywały ich wygląd. Bawiły się także wspólnie odgadując zagadki związane z jesienią. Tradycyjnie podczas wizyty w bibliotece dzieci wykonały prace plastyczną, tym razem były to przetwory. Przedszkolaki wycinały owoce - jabłka i gruszki, które przyklejały do przygotowanych słoików.

Dziękujemy dzieciom i opiekunom za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne. Tematyka zajęć może być dowolna lub dostosowana do potrzeb poszczególnych grup przedszkolnych lub klas szkoły podstawowej po wcześniejszym uzgodnieniu z bibliotekarzem.