JESIENNE SPOTKANIE PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

dodano: 06.11.2017
autor: Anna Szumkowska
Dnia 20 października 2017 r. Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną w Korszach odwiedziła grupa przedszkolna „Krasnale” z Przedszkola Miejskiego w Korszach. Tematem wiodącym wizyty była kolorowa i jakże wyjątkowa pora roku - jesień.

Podczas pierwszej części spotkania przedszkolaki wysłuchały opowiadania pt. „Jak wiewiórka Ruda Skórka szukała spiżarni”. Po omówieniu tekstu oraz rozmowie jak zmienia się przyroda o tej porze roku dzieci brały udział w wesołych zabawach. Początkowo miały za zadanie wskazać jesienny kolor i powiedzieć jakie skarby przynosi jesień w tej barwie. Przedszkolaki musiały także rozpoznać co kryje się w worku za pomocą zmysłu dotyku, a były to m.in. ziemniaki, marchewka, orzechy, cebula, jabłka. Następnie dzieci trenowały orientację w przestrzeni tańcząc z kolorową bibułą przy piosence pt. „Lewa-prawa”.

W czasie drugiej części zajęć przedszkolaki wykonały oryginalne prace plastyczne wykorzystując liście, papier oraz opakowania po jajkach. Dzięki tym materiałom dzieci stworzyły sympatyczne wiewiórki. Przedszkolaki zadbały o najmniejsze szczegóły, więc każda jesienna wiewiórka ma swój charakter. Prace dzieci zostały zaprezentowane na wystawce w Przedszkolu Miejskim.

Dziękujemy dzieciom i opiekunom za udział w spotkaniu i zapraszamy na kolejne. Tematyka zajęć może być dowolna lub dostosowana do potrzeb poszczególnych grup przedszkolnych lub klas szkoły podstawowej po wcześniejszym uzgodnieniu z bibliotekarzem.