JAK MAŁA WŁOSKA WYSEPKA ODMIENIŁA MOJE ŻYCIE

dodano: 19.01.2016
autor: Halina Wołodko, Elżbieta Kozłowska
Pierwsze spotkanie w 2016 roku Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych odbyło się wspólnie z Dyskusyjnym Klubem Książki dla Dzieci.
Taka integracja klubów okazała się bardzo korzystna, ponieważ mogliśmy równocześnie dyskutować o literaturze pięknej dla dorosłych i dla dzieci.

W Klubie dla Dorosłych dyskutowaliśmy nad książką Marca Llewellyn pt. „Australijczyk w Italii”.

„Sfrustrowany wyścigiem szczurów Australijczyk, porzuca pracę i wraz z żoną i dzieckiem przeprowadza się na Lipari, jedną z przepięknych Wysp Wichrów niedaleko Sycylii. Rozpoczęcie nowego życia na drugim końcu świata okazuje się znacznie trudniejsze, niż można by sądzić. Ale nie każdy ma za sąsiada i przyjaciela kogoś takiego jak Nino - kogoś, kto wie to i owo na temat życia, miłości, uprawiania oliwek, robienia wina i znajdowania własnego miejsca na tym świecie. Rok spędzony na uprawie oliwek i pomidorów, wśród lokalnej społeczności, blisko natury i z dala od zgiełku sprawia, że autor po powrocie do Australii postanawia na dobre odmienić swoje życie.”

Książka na swój sposób wyjątkowa, idealna by na chwilę dać się porwać ku Italii. Polecam.

W Dyskusyjnym Klubie Książki dla dzieci omówiono książkę Wojciecha Widłaka pt. „Dwa serca anioła”.

„W dawnych baśniach występowały smoki, dobre wróżki i dzielni rycerze. W tej opowieści zamiast smoków są choroby, a zamiast wróżek i rycerzy - anioł, mama, starszy pan, pielęgniarka, lekarze, a nawet notariusz... Co zwycięży w tej walce o życie pewnego chłopca imieniem Romek? Dobro czy zło? A może - nadzieja? Zapraszam do świata dwóch serc anioła”.

Książka Wojciecha Widłaka jest jedną z najbardziej wzruszających opowieści. Jest przygnębiająca i smutna, co dodatkowo potęgują rysunki Pawła Pawlaka. Gorąco polecam, nie tylko młodemu czytelnikowi.