HISTORIA PEWNEGO ZWIĄZKU - ZBYT KRÓTKIEGO

Autor: Halina Wołodko
Listy na wyczerpanym papierze Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory – to kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki przy MGBP w Korszach 

Listy, kartki, telegramy, zapiski na odwrocie fotografii pisane ręcznie i na maszynie - to historia pewnego związku – zbyt krótkiego. On miał 49 lat był po raz drugi żonaty, miał synka i córkę z pierwszego małżeństwa. Był w rozkwicie swojego talentu. Telewizyjny Kabaret Starszych Panów stworzony przez niego i Jerzego Wasowskiego osiągnął właśnie apogeum popularności. Ona była piękną 28 – letnią rozwódką po przejściach. Płakał po niej niejeden odtrącony adorator. Ona uwodzi on się zakochuje. Piszą do siebie zewsząd - ona z Paryża, Londynu, z Mazur. On tęskni z Warszawy, narzeka na pusty bez niej Paryż i Kraków. Piszą do siebie z pociągów, nocami, by zdać relację z dnia. 
…bardzo się męczą, męczą przez czas długi, co zrobić, co zrobić z tą miłością?
Czy ta historia miłosna Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory mogła się udać? Może i tak. Ale czy wtedy mielibyśmy takie piosenki? Bo piosenki obydwojga z tego czasu to wyraźne post scriptum dopisane przez nich pod łączącym ich uczuciem.