GARBNO - KOT OTULI CIĘ CIEPŁYM MRUCZENIEM

Autor: Iwona Leszczyńska
W Filii Bibliotecznej w Garbnie odbyły się dwie imprezy czytelnicze z okazji Dnia Kota.
Na pierwszej uczestnikami były dzieci z przedszkola -pięciolatki . Na początku bibliotekarka przeczytała krótką historyjkę o kotach, żeby wzbudzić szacunek i sympatię do zwierząt z najbliższego otoczenia - jakim jest kot. Następnie dzieci odpowiadały na pytania : Jakie znacie bajki, gdzie występują koty. Przedszkolaki wysłuchały i zaśpiewały piosenkę z płyty CD pt.: „Wlazł kotek na płotek i mruga ". Dzieci miały za zadanie wykleić z nici kontur kotka.

Spisały się bardzo dobrze, prace są kolorowe i puchate (widać na zdjeciu ). Po zakończeniu zajęć i sprzątnięciu stolików pobawiły się w kotki : wykonały koci grzbiet i zamruczały jak małe i duże kotki . Na pożegnanie każdy przedszkolak dostał naklejkę i kolorowankę z kotkiem.

W drugiej imprezie brały udział uczniowie z kl. zerowej. Na powitanie bibliotekarka przybliżyła wiadomości o kotach : czym się żywią, że chadzają własnymi ścieżkami, są bardzo czyste itd. Uczniowie obejrzeli film na komputerze " Wesołe historie z kotami”. Następnie każde dziecko wykleiło z ścinek materiałowych kota obrysowanego na kartce .

Prace są staranne i kolorowe ( jak widać na zdjęciach). W czasie sprzątania stolików uczniowie zachowywali się jak kotki: mruczeli, chodzili itd. Na koniec każdy dostał kolorowankę z kotem.